27 Şubat 2012 Pazartesi

Kaybedilmiş Birşey Yok..


Eskişehir maçından sonra Yobo'nun açıklamaları çok enteresandı..

Maçlardan önce herşeyi konuşuyoruz ancak sahaya çıkınca herşey lafta kalıyor diyor Joseph Yobo..

Bizler de bunun farkındayız aslında..Oyuncularımızın sezon başından beri verdikleri demeçler çok hoşumuza gidiyor ancak bunun sahaya yansımasını göremediğimiz için bizler de hayal kırıklığına uğruyoruz.

Fenerbahçe'nin geleneğinde vardır başkanın soyunma odasına müdehalesi..Yıllardır bahsedilen 'Azizsilin' etkisi de bunun bir sonucudur..Azizsilin'in olmadığı ve üzerine bu olayların yaşandığı bir yıl futbol takımının süt dökmüş kediye dönmesi beni pek şaşırtmıyor..

Takımın iç sahada tribün desteği ve gazıyla kendine güveninin yerine gelip maç kazanmasının en büyük nedenlerinden biri de bu zaten..

Fenerbahçe takımı çok ciddi bir motivasyon kaybında ve derin bir boşlukta..Tüm bu desteğe rağmen takım deplasmana gittiğinde bu derin boşluğun içinde kayboluyor..

Burada Aykut Kocaman'a da biraz eleştiri yapmak gerekiyor..Hocamız ne yazık ki saha içerisinde radikal kararlar alamıyor..

Ben şuna eminim ki Karabük-Samsun-Belediye-Eskişehir maçlarında oyuna 2.forveti alabilme cesaretini gösterseydi hoca, bu 4 maçtan en az 6 puan çıkartırdık..Bu söylediğime katılmayan varsa yorum bırakabilir..

Ve elbette bu oyuncu değişikliklerini 60'dan sonraya bırakmamak gerekir..Ancak hoca ne yazık ki değil 60,neredeyse hiç yapmıyor bunu..

4-3-1-2 çok çılgın bir değişiklik de değil üstelik..

Bahsettiğim gibi şuan takımın Azizsilin etkisinin yarısı da olsa bir etkiye ihtiyacı var..Önümüzde playofflarla birlikte 12 maçlık bir süreç var..Playoff öncesi oynanacak 6 maçın 4 tanesi içeride , deplasmanda oynanacak maçlardan biri de Ankaragücü..

Bu takım neler yapabileceğini bize yıllardır gösteriyor..Yeter ki inansın,kendine güvensin ve mücadele etsin..

Ancak bunu tetikleyen bir gün iç sahadaki tribün, bir gün de kenardaki hoca olmalıdır..

Formsuz Ziegler-Cristian-Mehmet ile 28 hafta kaybettik zaten..Fenerbahçe'nin artık hücum etmeye ihtiyacı var..

Azizsilin'i bulamıyoruz, bu sene üretimi yasaklandı..Haydi Aykut Hocam sen bul bir ilaç..

Biraz cesaret, biraz radikal kararlar..

Aziz Yıldırım geçtiğimiz Cuma çıksaydı şu takım Eskişehir'e 4 atarak gelirdi..Bunu kabullenmek lazım..Bu boşluğu bir şekilde doldurun ve kalan haftalarda en iyi mücadelenizi sahaya koyun..

O forma için savaşanlar asla yalnız kalmazlar.