11 Kasım 2011 Cuma

Görüşeceğiz.


Önce şurdan girelim..Bu stadda bu takım neden oynuyor..? Bu stadda milli takımın kaptanı penaltı atarken ıslıklandı..Bunun eşi benzeri yok..Bunun herhangi bir açıklaması yok..Bunun herhangi bir affı da olamaz..Bu kara lekeyi bu ülkeye yaşatan stadın önünden bile geçmemesi gerekiyor milli takımın..

Futbolla ilgili birşey yazmayacağım..Kader maçında kaleyi bulan şutu olmayan milli takımın neyini yazayım zaten..

3 Temmuz'dan bu yana ülke futbolunun içine sıçtılar..Fenerbahçe kompleksi yüzünden ülkenin 4'te 3'ü herşeyi bir kenara bırakarak - kendi takımları da buna dahildir - Fenerbahçe üzerine çullandılar..Tek amaç Fenerbahçe'yi küme düşürmek , şampiyonluğunu elinden almak , futbolcularının farklı takımlara gitmesini sağlamaktı..

Fenerbahçe odaklı bu operasyon ülke futbolunu resmen uyuşturdu..Herşey gözardı edildi ve sadece Fenerbahçe yargılandı..Ortaya yüzlerce yalan haber atıldı , dayanaksız yorumlar %100 ispatmış gibi kamuoyuna sunuldu , medyaya 2 sene öncesine kadar yüzünü bile görmediğimiz iktidar yandaşları salındı..

Biz 3 Temmuz'dan beri şunları dedik ; ' hatalıysak , suçluysak küme düşelim ' - ' bizi bu duruma düşürdülerse en ağır cezaya en sevdiğimiz insanlara biz verelim' dedik..Ama hep bekledik ve yargısız infaz yapmayın , ortaya atılan her habere inanmayın dedik..

Bu süre zarfında Türkiye'nin 4'te 3'ünün beklediği olmadı..Fenerbahçe taraftarı takımını yalnız bırakmadı..Aksine eşi benzeri görülmeyecek şekilde takıma destek olmuş , Türkiye'nin her yerinde sevdasını savunmuş ve her geçen gün takımına daha çok bağlanmıştı..Takımın iskeletini oluşturan futbolcular medya önüne çıkıp 'amatöre düşsek bile burdayız' demiş , Kocaman yürekli liderleri 'sonuna kadar burdayım' demiş , Aziz Yıldırım'dan sonra ki başkanları da çıkıp ' bizi düşürsünler biz oynamak istemiyoruz ' demişti..

Fenerbahçe'nin bu duruşu , bu birlik-beraberliği en başından beri bu operasyonu yapanların ve destekleyenlerin daha da sinirlerini bozdu..Milli takımda oyuncuları ıslıklandı , deplasmanlarda küfürler yendi..

Bugün ilk golde Gökhan Gönül bir hata yapıyor ve tüm Türkiye Gökhan'ı neredeyse vatan haini ilan ediyor..Çünkü artık nereden , nasıl vuracaklarını şaşırmış durumdalar..İkinci gol geliyor , al Gökhan'ı vur Volkan'a operasyonu artarak devam ediyor..

Bu sırada takım santrayı geçemiyor , Sabri'nin türlü tuhaflıkları dışında milli takımda hiçbirşey dikkat çekmiyordu..

3-0 ve sonrasında Volkan'a yapılanlar..Fenerbahçe düşmanlığının son noktası , nefretin net kareleri..Küfür edenlere hem Volkan hem Emre hem de bizler gerekli sözleri söyledik o sıralarda..Ancak son noktada mevzu şudur ki ;

Ben milli forma altında ter döken Fenerbahçeli bir sporcu görmek istemiyorum..Bakın sadece futbolcu demiyorum..Bu ülkede bu insanlardan bu kadar nefret edilirken , bu insanların en ufak hatası gözetilirken , bu insanlara her zaman küfür edilirken ben bu sporcuların , bu insanlar uğruna ter dökmesini içime sindiremiyorum..

Fenerbahçe'yi küme düşürün , milli takıma Fenerbahçeli oyuncuları almayın , kendi liginizde , kendi kucak kucağa ilişkilerinizle birbirinize yatın ve hepimiz mutlu bir hayat yaşayalım artık..Volkan'a küfür edenden de , bu kafayı destekleyenden de , bunu normal ve hakedilmiş bir davranış olarak görenden de , Fenerbahçe düşmanlarından da tiksiniyorum..

26 gün sonra Volkan Demirel o stada yine gelecek , ama o zaman onunla birlikte 10 tane çubuklu , 3 bin tane de manyak gelecek..O gün geldiğinde tekrar görüşürüz , bugün açtığınız hesabı da o zaman kapatırız..