7 Ağustos 2010 Cumartesi

Günün Fotoğrafı

Adamsın.

6 Ağustos 2010 Cuma

Bırak Onlara Zarar Gelmesin..


Hepsinden sen sorumlusun Aziz Yıldırım..Bu kulübü dünya çapında bir Spor Kulübü yapan da sensin , bugün haklı olarak istifası istenen , dört yıldır futbol takımını alamadığın / yaptıramadığın radikal kararlarla bu noktaya getiren de sensin..

Bugün forumlar Alex ile Aykut Kocaman'dan birini tercih etmek için birbirini yiyorlar..Neden biliyor musun..?Çünkü sen bu takımı Önder-İlhan-Bekir-Bilica-Cristian-Gökhan Ünal gibi adamlarla şampiyonlar ligi ön elemesine çıkarttın..Çünkü sen hiçbir zaman futbolu bilmedin..Evde araştırmadan bahis oynar gibi , Young Boys ile mi eşleştik , çarpar geçeriz dedin..Transferi yapmadın , hem Aykut Kocaman'ı zor durumda bıraktın hem takımın elenmesine neden oldun..

Yaptığın binlerce güzel şeye insanlar lanet ediyor artık sen git diye..Çünkü yapamadın..Ders almadın..Denizli'de şampiyonluğu kaybeden takımda Appiah-Alex-Anelka-Nobre-Tuncay varken sen önce Dinamo Kiev'e sonra Young Boys'a Önder-Bekir vs.li kadrolarla elendin..

Bu takım iki kere şampiyonluğu son hafta kaybetmesine rağmen takip eden senelere 20.000+ kombine satarak girdin..Rakibin 20 günde 4.000 Queresma forması satarken , çıkarttığının ertesi günü sadece mavi forman 7.000 sattı..Bu taraftar bu camiayı , bu takımı öyle bir aşkla seviyorken sen onlara kazık attın..Taraftarın hakettiklerini onlara vermedin..

Young Boys'a elenmek sadece kaçan CL vizesi değil..Henüz senenin başında hortlayan Aykut-Alex polemikleriyle de lig başlamadan ağızda kalan son tadı da aldı süpürdü..Sahi ne oldu başkan şimdi..?

Tapılan Alex hain ilan edilmeye başlandı..Kamuoyu artık oluştu bundan sonra sene boyunca Alex-Aykut olası polemikleri yaratılır..Efsane dediğimiz Alex'imiz var ya bizim hani..Eğer o bugün bu duruma düşüyorsa bu senin kuramadığın kadro yüzündendir..Öyle bir kadro kurdun ki sahi ilk maçta zaten iş biticekti..Young Boys'dan İsviçre'de 5 yememek futbol mucizesi diye o zamanda yazmıştım..

17 yaşında çocuğu ağzından tükürükler saçarak güvenliğe veriyorsun..O çocuk orda sana veya takıma ne dediyse sonuna kadar arkasındayım bende..Zaten tribünde gerekli mesajı vermiş olmalı sana artık maçın sonlarında..Olmuyor artık başkan..Sadece kendine de değil artık takıma , takım içindeki değerlerimize de zarar vermeye başladı bu beceriksizliklerin..

Fenerbahçe tarihinin tartışmasız en büyük başkanısın..Bırak da seni kötü anılarla hatırlamayalım daha fazla..Çirkin yüzü daha fazla görmeyelim..Çünkü artık şundan eminiz ki ne transfer yapabileceksin doğru düzgün ne de bu takıma birşey verebileceksin..Bu sene birşey olmayacağına daha şimdiden kanaat getirdi zaten taraftar..Ama beni gecenin bi vakti bloga yazı yazmaya iten şey forumlarda gördüğüm Alex - Aykut savaşı..

Senin yüzünden bırak iki efsanemizin canı yanmasın..Çünkü senin kuramadığın takım yüzünden bugün , ben şu satırları yazarken bile birileri Alex'e birileri ise Aykut'a giydiriyor..Bırak efsaneler zarar görmesin , sen de görme..

4 Ağustos 2010 Çarşamba

Samandıra'da Çimleri Sulat , Bir Kere Dediğini Yap


Fenerbahçe insanı şu duruma sokuyor..Söylenmesi gereken çok şeyin olduğu fakat aslında durumun vahimliğini iki cümleyle açıklayabileceğiniz bir takım Fenerbahçe..

Bu günün geldiği bağırıyordu..Tıpkı daha önce Dinamo Kiev zamanında bağırdığı gibi..Young Boys'a elenirsek hepsine Samandıra'da çimleri sulatırım diyen başkanın en azından bu sözünde durmasını bekliyoruz..

Young Boys'u küçümsüyorsun da , sen kimsin ki..?Önder-Bekir-İlhan-Bilica-90 kilo Santos-Cristian-Selçuk-Gökhan Ünal-Kazım..Sen böyle bir takımken çift maçlık Kasımpaşa ile oynasan en çok %60-%40 şanslısın zaten..

İlk maçın 5-2 veya daha fazla bitmemesi futbol mucizesiydi..2 kez vurdun 2si de gol oldu..

Bu turun hakedeni sonuna kadar Young Boys..

Sen şimdi git İbrahimovic'i İstanbul'a getir hadi..Türkiye liginde başarıdan başarıya koşma vaadiyle yap transferleri..Didier Deschamps ne demiş bugün ; ' cumartesi maçım var Niang'ı satmam söz konusu değil ' Heh hadi yap şimdi transferi Aziz Yıldırım..Yıldız yağdır Kadıköy'e..

Yazıklar olsun..Bu taraftara bu takımı reva görenlere , Aykut Kocaman'ı bu takımla çalışmaya mecbur bırakanlara yazıklar olsun..20 bin kombine satılmış..Son maçta taraftarını yerin dibine sokanlara..Bu maça 50bin kişi geldi..Yazıklar olsun..

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım'ın doğrudan yönetmediği her kurum başarılı..Basketbol - Voleybol ve diğer tüm amatör branşlar bırakın Türkiye'yi , Dünya'yı sallıyor..Sponsorların yönetiminde hepsinin transferleri sezon başlamadan 2 ay önce yapılıyor , takım kuruluyor , başarılar geliyor..

Şimdi bekleyin transfer yapıcak daha Aziz Yıldırım..Çok iyi anlıyor ya herşeyden..Ha bi de Fenerbahçe Tv'de görmek istiyorum tüm takımı Samandıra'da çalıştırsın..Ağzından çıkan bir lafı da doğru düzgün yap başkan..

2 Ağustos 2010 Pazartesi

Forvet Transferi Belçika Kampına Yetişecek..


Yersen..

Geçen sene son maçta taraftarını yaktın , yıktın..Onlara çok çok büyük bir borcun var..Aslında yıllardır var da neyse..Ha ne diyordunuz..Isıran takım , koşan takım , mücadele eden takım , taşıdığı formanın değerini bilen takım..

Buna göre de oyuncular transfer edicektiniz..Etmek zorundaydınız zaten..Aykut Kocaman hamlesiyle başladınız ki bu hamle taraftarı müthiş mutlu etti..Taraftar yıllarca Kral diye çağırdı efsanesine sonuna kadar güveniyordu..Ki şuana kadar da Aykut Hoca gerek hali-tavrı gerek konuşması gerek yaptığı hamlelerle eldeki hamuru olabildiğince iyi yoğurduğunu bizlere gösterdi ve taraftarın en başında ona duyduğu güveni daha sağlam temellere oturttu..

Burada artık işin Aykut Hoca'dan çıkıp yönetime geçtiği bölüme geçelim..5 yıldır bu böyle..Bu yönetim transfer yapmayı bilmiyor..Planlaması yok..3 sene önce Xabi Alonso peşinden 2 ay koştular , 2 sene önce Poulsen Fenerbahçe'nin 2 ayını yedi bu sene de Krasic 40 gününü yedi Fenerbahçe'nin..Olmuyorsa olmuyordur , olmak zorunda değildir..Zaten bu oyuncuların Türkiye'ye gelmesi çok zor mantıksal açıdan bakarsan..

Aykut Kocaman tüm iyi niyetiyle geçen sene takip ettiği Stoch / Dia gibi oyuncuları takıma kazandırsa da şuan takımın en büyük sorunu halini almış olan forvet transferini bu camia geçen sene Trabzon maçının bitiş düdüğünden beri bekliyor..Olmazsa olmaz..Ki olacak zaten biliyoruz..

Ama..İşte koskoca bir ama var ortada..Fenerbahçe Young Boys ile oynadığı ilk maçı 5-2 kaybedebilirdi..Tıpkı Köln maçı gibi..O zaman ne olacaktı..?Ki tur henüz atlanmış da değil..Geçtik diyelim bu turu..Playoff kuraları çekildi çat Sevilla çıktı..Ne yapıcaksınız..?Bu gece bile forvet transferi yapsan , listeye yetiştirsen oynayabilecek duruma gelecek mi bu aldığın oyuncu..?Ki ben artık bu forvet transferinin bu hafta falan da olacağına inanmıyorum..

8 ağustos playoff listeleri için son gün..Lig başlıyor..Fenerbahçe 2 seyircisiz maç + 2 derbiyle başlıyor ilk 5 haftaya..Zaten bu yönetimin CL'yi ucundan kıyısından düşündüğüne bile ihtimal vermiyorum..Vizyon Zico'dan sonra daraldıkça daraldı..Burada olan Aykut Kocaman'a oluyor çok açık ve net..Elbette bir de taraftara..

Şu saatten sonra sana hangi takım kafa forvetini satar..Fransa kovalıyorsun 45 gündür bu cumartesi bütün o takımlar lig maçına çıkıyorlar..Dün Marsilya - Valencia hazırlık maçı yapıyor , Niang oyundan çıkarken ayakta alkışlanıyor..Bir buçuk ay kaybettin Fransa'da..Bugün Santa Cruz ismi ingiliz medyasında çıkmaya başladı..Eee ne Gyan ne Remy ne Niang ne Gomis olmadı öyle mi..?

Ha bu arada sadece forvet değil..Bu takımın yedek kalecisi yok..Lugano'nun yanına onun yarı kalitesinde bir oyuncu yok..Yedek sağ bek yok..Hani onları da almıyorsun..

Ha son olarak..Guiza ve Deivid'de takımla antrenmanalara çıkıyor..Onları bile satamadınız..Pes..

Sahi yönetim siz ne yapıyorsunuz..Bu sene büyük ihtimalle alınacak başarısızlığın tek nedeni sizlerin bu rahat bakış açınız..Bizler şampiyonlar ligi istiyoruz ama sizlerin umrunda bile olmadığı çok açık..Paranızla rezil oluyorsunuz..Beceriksizliğiniz , iş bitirememeniz artık bizleri bunlattı..

Allah taraftara ve Aykut hocaya sabır versin..Kezman'ı , Washington'u bize aratanlar da utansın..