17 Aralık 2012 Pazartesi

Siz Kimsiniz ?Türkiye'de yıllardır süren Galatasaray geleneği var. Özellikle Fatih Terim'in görevde olduğu dönemlerde hakemlere karşı kurulan baskıya bir de saha içinde yerli yabancı demeden her futbolcusuna ve taraftarına empoze ettiği 'Kazanmak için herşey mübah' düşüncesi sayesinde yukarıdaki video vb. şeyleri yıllarca izledik, izlemeye de devam edeceğiz.

Raul sakatlanıyor, topu taca atıyoruz. Hamit taç dönüşü topu alıyor, Fenerbahçe ceza sahasına yakın bir yere taca vuruyor ve hocasının da talimatıyla takımını baskı yapmak için ileri çağırıyor.

Buna tepki olarak Aykut Kocaman ve İsmail Kartal, Hamit'i alkışlayarak protesto ediyorlar.

Buraya kadar herşeyi normal karşılayalım hadi.

Ancak olay buradan sonra kopuyor. Fatih Terim - Hasan ve büyük ihtimalle rapçi arkadaş kuduz köpekler gibi Aykut Kocaman ve İsmail Kartal'a 'geçin lan yerinize' gibi hareketler yapıyorlar.

Siz kimsiniz ya?

Bu nasıl bir saygısızlık, bu nasıl bir ahlaksızlıktır.? Oturdukları yerden fırlıyorlar..Ondan sonra Fenerbahçe nefretimiz yok, Fenerbahçe bizden daha çok anlam yüklüyor falan diye elit elit konuşurlar.

Tüm bunlar olurken bunları gören Fenerbahçe futbolcusu ağzından kan gelene kadar koşması gerekirken son 7-8 yılın klasiği olarak yine reaksiyon veremiyor.

Aykut hocasını babası gibi seven Gökhan Gönül, hocasına bu saygısızlıkları edenlerle sarmaş dolaş oluyor.

Bizim nesil Galatasaray'a karşı çok dolu. Her alanda yaptıkları kahpeliklere, sırtından vurmalara alışığız. Bunlar olduğu zaman bizi saha içinde temsil edenlerden istediğimiz reaksiyonu almadığımızda daha da çıldırıyoruz.

Bu kulüpte herkese hak ettiği muameliyi yapmak Fenerbahçe taraftarına düşüyor yine. Bir de bunlarla mücadele etmeye çalışan Aykut Hocam'a..

Belli oldu ki formasına ve kulübüne bu ikisi dışında sahip çıkıp koruyacak saha içi veya saha dışı birşey şuan yok.

Biz de üzerimize düşeni yapmaya devam ederiz o zaman.

Çarşamba günü Ataşehir'de Fenerbahçe - Galatasaray maçında görüşmek üzere.