17 Aralık 2012 Pazartesi

Siz Kimsiniz ?Türkiye'de yıllardır süren Galatasaray geleneği var. Özellikle Fatih Terim'in görevde olduğu dönemlerde hakemlere karşı kurulan baskıya bir de saha içinde yerli yabancı demeden her futbolcusuna ve taraftarına empoze ettiği 'Kazanmak için herşey mübah' düşüncesi sayesinde yukarıdaki video vb. şeyleri yıllarca izledik, izlemeye de devam edeceğiz.

Raul sakatlanıyor, topu taca atıyoruz. Hamit taç dönüşü topu alıyor, Fenerbahçe ceza sahasına yakın bir yere taca vuruyor ve hocasının da talimatıyla takımını baskı yapmak için ileri çağırıyor.

Buna tepki olarak Aykut Kocaman ve İsmail Kartal, Hamit'i alkışlayarak protesto ediyorlar.

Buraya kadar herşeyi normal karşılayalım hadi.

Ancak olay buradan sonra kopuyor. Fatih Terim - Hasan ve büyük ihtimalle rapçi arkadaş kuduz köpekler gibi Aykut Kocaman ve İsmail Kartal'a 'geçin lan yerinize' gibi hareketler yapıyorlar.

Siz kimsiniz ya?

Bu nasıl bir saygısızlık, bu nasıl bir ahlaksızlıktır.? Oturdukları yerden fırlıyorlar..Ondan sonra Fenerbahçe nefretimiz yok, Fenerbahçe bizden daha çok anlam yüklüyor falan diye elit elit konuşurlar.

Tüm bunlar olurken bunları gören Fenerbahçe futbolcusu ağzından kan gelene kadar koşması gerekirken son 7-8 yılın klasiği olarak yine reaksiyon veremiyor.

Aykut hocasını babası gibi seven Gökhan Gönül, hocasına bu saygısızlıkları edenlerle sarmaş dolaş oluyor.

Bizim nesil Galatasaray'a karşı çok dolu. Her alanda yaptıkları kahpeliklere, sırtından vurmalara alışığız. Bunlar olduğu zaman bizi saha içinde temsil edenlerden istediğimiz reaksiyonu almadığımızda daha da çıldırıyoruz.

Bu kulüpte herkese hak ettiği muameliyi yapmak Fenerbahçe taraftarına düşüyor yine. Bir de bunlarla mücadele etmeye çalışan Aykut Hocam'a..

Belli oldu ki formasına ve kulübüne bu ikisi dışında sahip çıkıp koruyacak saha içi veya saha dışı birşey şuan yok.

Biz de üzerimize düşeni yapmaya devam ederiz o zaman.

Çarşamba günü Ataşehir'de Fenerbahçe - Galatasaray maçında görüşmek üzere.

2 yorum:

Yeter Artık dedi ki...

Maçı kazanmak için gayret yoktu dün.Sonra önümüzdeki maçlara bakacağız deniyor.Kardeşim şampiyonluğu Kadıköy'de tattılar,üstüne Süper kupayı aldılar, yetmedi bu maç kesin yeniliriz diye çıktılar. Maaşallah onu da hediye ettik.Biz bu maçlarda oynayamayacağız da hangi maçlarda oynayacağız.Yememizden içmemizden kısıp her türlü fedakarlığı yapıyoruz.Ama bir sabır noktamız var.Futbolcusu teknik heyeti hırslı olmazsa, biz mecbur muyuz böyle her Galatasaray maçı önümüzdeki maçlara, sezonlara bakmaya.Yeter artık.Kendinize gelin ya.Volkan senin yaptığın fedakarlıkların birazını yapsa şu Baroni zaten bu noktada olmazdık.Her maça hırslı çıkın artık.Cicim cicim oynamayın.Mücadele olmadan başarı olmaz.Aykut hoca, sen de artık kendine gel. Pisliklleş. Gerekirse kız, harca.Ama biraz hırs görelim.Fatih Terim gibi sağa sola küfür et.As kes.Millet bundan anlıyor.İnsancıl duygular olmamalı teknik direktörlükte.Sonuçta koskoca camiaya bağlı bir kitle var.Gerektiğinde hakemle, gerektiğinde medya ile oynayacaksın.Galatasaray böyle aldı elinden şampiyonlukları.Bu sene de gitmesin.3 temmuz'u iyi idare ettik ama bu sene 3 temmuz bahanesi yok.Artık zaman oyunu kurallarına göre oynama zamanı.Zaman kazanma zamanı.

Taner Sertkol dedi ki...

Fatih Terim ve benzerlerini artık nasıl yapacaksak fazla dikkate almayacağız. Sahada daha iyi olmalıyız. Futbol böyle bir şey, sahada iyisin yada yeterince iyi değilsin.