12 Şubat 2012 Pazar

Yenilin Ama Boynumuzu Yere Eğmeyin

Neden Fabio Luciano'nun bu yazının tepesinde kullanıldığını anlatmama gerek yok sanırım..

Bugün bu takımda eleştirdiğimiz oyuncuların hepsi çok büyük karakterler ortaya koydu saha dışında.. Herşeyden önemlisi 'bizi düşürsünler' diyebilme yiğitliğini göstererek emeklerine atılmaya çalışılan çamuru yere vurdular..

Topuk Yaylası'nda bizlerle birlikte gözyaşı döktüler..

Amatör'e de gitsek bırakmıyoruz , buradayız dediler..

Bende kendi adıma bu kadroyu ve teknik ekibi Fenerbahçe tarihinin en özel takım grubu olarak yazdım daha önce..

Fenerbahçe taraftarı herşeyi kaldırır,haksızlığı,gamsızlığı kaldırmaz..Biz taraftarları için Fenerbahçe forması cidden yüklenen anlamlarından da daha kutsal ve yücedir..Bu anlamı kelimeye dökmek , tarif etmeye çalışmak çok zordur..

Sen böyle bir süreç yaşamışsın..Emeklerine leke sürülmeye çalışılıyor..Ülkenin her yerinde , aklına gelen gelmeyen tüm medyada..Bizler taraftar olarak buna çıldırırken , sen Aykut hocanın da dediği gibi kanırta kanırta şampiyon olduğun emeklere leke sürmeye çalışanlara karşı kim bilir neler hissediyorsundur..Onu bizler bilemeyiz zaten..

Bunların hepsini tahmin edebiliyorum..Zaten sizler de konuştuğunuz , anlattığınız zaman bu sürecin sizi nasıl etkilediğini , neler hissettiklerinizi belirtiyorsunuz..

Fenerbahçe taraftarı dediğim gibi herşeyi kaldırır , ruhsuzluğu , mücadele etmemeyi kaldırmaz..Bu yüzdendir ki ' Yenilsen bile maçın sonunda sırılsıklam olsun o forma ' diye bir tezahurat yapma ihtiyacı duymuşuz daha önce..

Bu sene başlarken de , devam ederken de bizler hep aynı şeyin üzerinde durduk.. Mücadele edin,savaşın ve emeklerinize sahip çıkın dedik..Bizler sizin temizliğinize,alınterinize sonuna kadar saygılıyız..Buna saygısı olmayanlara malzeme vermeyin , sahada başımızı öne eğmeyin dedik..

Her deplasman aynı sıkıntı..İçerde 50.000 kişi ile koşmamak için yemin etsen maçtan önce yine kendini koşarken , mücadele ederken bulursun zaten..Deplasmanda yürüyerek futbolun kitabını yazıyorsunuz..Pas almak için iki adım sağa sola gitmiyorsunuz..

Böyle mi sahip çıkılıyor geçen senenin alın terine..?

Böyle mi sahip çıkılıyor Metris'te her maçınızı bambaşka duygularla,özlemlerle izleyen Fenerbahçe esirlerine..?

Böyle mi sahip çıkılıyor 3 Temmuz'dan beri hayatının en büyük önceliğini sizlere veren,Topuk Yaylası'ndan Boğaz Köprüsü'ne , Kadıköy'den Metris'e , Cadde'den deplasmana gelen taraftarınıza..?

Sizler böyle oynadığınızda ne oluyor biliyor musunuz..? Bizler yarın işimize,okulumuza başımız önde gidiyoruz..Yenilmeniz değil sorun..Gamsızlığınız,umarsız halleriniz..

Fenerbahçe taraftarı 4-3 Beşiktaş maçında 10 dakika sahayı terketmedi sizleri alkışlamak için..

Hep dedik ki sonuna kadar yanınızdayız..Sonuna kadar arkanızdayız..Hiç geri adım atmayın,hiçbirşey cesaretinizi kırmasın,Fenerbahçe düşmanlarını sevindirmeyin dedik..

Şampiyonluğu , kupası umrumuzda değil yahu..Şunu yaşatmayın ama artık..1 değil 2 değil..

İçerdeki Karabük maçında;Alex'in 6.dakikada oyundan atıldığı ve 1-0 kazandığımız maçta yazdığım yazıyı hatırlıyorum..Maç bittiğinde 10 kişi soyunma odasına gidecek haliniz yoktu sizin..Bu karakter neden sadece Kadıköy'de ortaya çıkıyor..?

Bu oynadığınız son karaktersiz maç olsun..Her maçınızdan sonra o forma sırılsıklam olsun..Bize Tuncay dedirtmeyin..

Şampiyonluğa değil , mücadeleye en çok ihtiyacımız olan senedeyiz..

Fenerbahçe esirlerini de üzmeyin artık..Taraftar üzülmeye alışıktır..Yarın içerde bi gol atıp armayı öpersiniz herşey unutulur..Ama Metris'te insanlara yaşattığınız üzüntüye,kedere bizim müdehale etme şansımız yok..

Mücadele edin , sizinle o yolda ölelim.

Hiç yorum yok: