2 Şubat 2012 Perşembe

Samsunspor : 3 - 1 : Fenerbahçe / Yılgınlar

Geçen Mersin maçının ana fikri 'anlamak zor' olmuştu.. Bu ana fikire gitme nedenlerimiz barizdi..Zaten geçen seneyi çıkartırsak son 4-5 senenin hastalıklı ruh hali oldu bu Fenerbahçe için..Elbette Barcelona değilsiniz oyunun minimum 60 dakikasında rakibe hükmedin..Fakat yapabileceklerinizi gösterip , daha sonra neden rezalete döndürüyorsunuz işi diye uzun zamandır merakla izliyoruz takımımızı..

Samsun gibi gelenin geçenin en az 4-5 pozisyon bulduğu bir rakibe karşı 90 dakika attığın gol dışında pozisyonun yok..

Eyvallah Alex dinlensin ama bu takım öyle bir durumda ki Alex'in değil bir devre , 10 dakika kenarda dinlenmesi bile sakıncalı..Takımda Stoch dışında dikkat çekici hiçbirşey yok..

Erkenden golü atıyorsun..En formda oyuncun golü atıyor , en morale ihtiyacı olan oyuncun harika bir asist yapıyor , rakibinin pamuk ipliğine bağlı olan direncini de erkenden kırma fırsatını eline geçiriyorsun..

Ama bunu yapmıyorsun..Mersin maçında evinde 2-0 öne geçmene rağmen yapamadın , şimdi Samsun deplasmanında yapamıyorsun..

Fenerbahçe'nin gol yiyeceği hep bağıra bağıra kendini belli ediyor..Samsun'un biraz topa sahip olması yetiyor..Saçma da olsa bir penaltı ve o golü yediğinde maçı kaybettin aslında..

Ziegler - Düz Adam..Eyvallah karakterin falan bizler için çok anlamlı ve bundan sonra da öyle olacak ama biraz hücum yap be kardeşim..Hakan Balta'ya bağladın iyice..Bu gözler çok değil 8-9 ay önce Andre Santos'u izliyordu orda..

Yobo bugün ciddi hatalar yapsa da takımın bel kemiklerinden..Serdar'da durgun ve dalgındı ama kredisi bol..

Orhan desen sınırlının önde gideni zaten..Nerde Gökhan'ın ters kademeleri diyorsun izlerken..

Mehmet-Cristian i-na-nıl-maz kötüler..Daha kötü daha umarsız oynayamazlar..Acilen Emre şart..Mersin maçında dediğim gibi Emre bir karakter olarak da şart oraya zaten..

Stoch için birşey demiyeceğim..Gözbebeği..

Bienvenu'de ne yazık ki bu kadar..Bienvenu baskı kurduğun iç saha maçlarında ikinci forvet olarak katkı verebilir..

Oyuncu oyuncu da gitmek istemiyordum gerçi ama az biraz birşeyler demeseydim içimde kalırdı..

Beni en çok rahatsız eden ne mağlubiyetler ne durgun futbol..Beni rahatsız eden tek şey;2.golü yediği an oyunu bıraktı takım..Ben bunu kabullenemiyorum işte..Herkesin başı yere bakıyor , savruk ve tembel paslaşmalar , yalandan baskılar başlıyor..

Fenerbahçe taraftarı herşeyi kaldırır bunu kaldırmaz..Ben maçı izlerken 'ah be Tuncay' diyorsam hala bir yerlerde ciddi sıkıntı var demektir..Fenerbahçe için bu tip nedenlerden dolayı oyuncu karakteri yetenekten daha ön plana çıkıyor çoğu zaman..Emre oynasın , Gökhan oynasın diyoruz..

Mesela Lugano bu konuda çok önemli bir karakterdi..Tekmeyi yediği zaman sinmeyen Niang'da çok önemli bir faktördü..

Sow'un bu açıdan çok merak ediyorum..Patlayıcı özelliği olmalı ve sinmemeli..

Aykut Kocaman 543141 sene Fenerbahçe teknik direktörü olarak kalsın ama hocam golü yemişin Bienvenu çıkıyor..Kalsın yani neden çıkıyor..? 4-3-1-2 oyna veya 4-2-2-2 oyna..Hatta sistem bile çizme , hücumda çoğalmaya bakın de..Ne değişiyor ki..? Semih tek başına 2 stoperi mi dağıtacak..?

Ki Fenerbahçe Samsun'un üzerine gitse bir şekilde golü bulacak..Al işte maç başında bir pres,iki pas ve gol..Rakibini kırmak o kadar zor değildi ki..

Neyse moraller bozuk..Az önce basketbolcularda geceyi iyice bok ettiler..Onlar ayrı konu da o konuları da daha iyi bilenler yazsın..

Beşiktaş maçı skordan çok verilecek mesaj açısından çok daha önemli benim için..Bugün çok sinirlendim , çok daha sert birşeyler yazabilirdim ama kısa kesiyorum yazıyı..Üzerine düşündükçe daha kötü hissettiriyor..Pazar günü umarım gerekli mesajı verecektir takım..

Hiç yorum yok: