25 Şubat 2012 Cumartesi

25 Şubat 2012


Bugün 25 Şubat 2012..

Belki ilk kez söylemiyorum ama 3 Temmuz'dan bugüne dek yaşadığım duygular belki de ömrümden 3-5 seneyi aldı..

Yaşadığımız duygular inanılmaz diplerde ve tepelerde gezdi..Fenerbahçemiz için çok kişinin kalbini kırdık, çok kişiyle takıştık.. İnandığımız değerin ve gözlerimizin önünde olanları lekemeye çalışanlara hala mücadele ediyoruz..

Üstelik bugün 25 Şubat 2012.. 3 Temmuz 2011 sabahından fazlaca yol katetmişiz..

Yoğun bir hafta Çağlayan'da biber gazıyla sona erdi..Fenerbahçe tutsaklarından Şekip Bey ile Fenerbahçeli Cemil'i kurtarabildik bu dalgada..Diğerleri de hakettikleri gün ışığına kavuşacaklar en kısa zamanda..

Ama işin neticesinde kulübün tüm halkalarını fazlasıyla yoran,yıpratan ve işin neticesinde kalbini kıran bir sonuçla tekrar yolumuza çıktık..

Aziz Yıldırım'ın emniyet-savcı ve okyanus ötesine yolladığı mesajlar çok açıktı savunma sırasında..Bunlara bu yazıda girmeyeceğim..Ha girilmesi gereken bir nokta var ama..

İstifaya davet edilen Emniyet'in başkana mesajı oldu belki bu akşam Eskişehir'de yapılan muamele..İstanbul'dan yolcu ettiğimiz abilerimiz,kardeşlerimiz belki ben evde bu yazıyı yazarken hala oralarda bir yerlerde tehdide,küfüre ve biber gazına muhattab oluyorlardır..

İleri demokrasiyle yönetilen polis devletinin Aziz Yıldırım'a bir gözdağı belki de bunlar..

Fenerbahçe her koluyla ciddi bir kuşatma altında..Bu kuşatmayı bir gün 45.000 kadın ve çocuk , bir gün otobüsler dolusu taraftar , bir gün Koç gibi bir yönetici , bir gün (ki bu sene pek göremiyoruz) taraftar yürekli bir futbolcu kırmaya çalışıyor..

Bu abluka elbet dağılacak,bu kuşatmadan Fenerbahçe'nin güneşi doğacak..

Fakat bizden alınan, daha doğrusu çalınan hisler ve duygular ne olacak..?

Son 4 deplasmandan puan alamayan bir takıma dönüştü geçen sene 18'de 17 yapan canavarlar..

Çok kızıyoruz, sindiremiyoruz yapmadıkları mücadeleden ötürü..Ama bu adamlar dün gece saat 3'e kadar FBTV başından ayrıldı mı ki..?

He bunların hiçbiri mazeret değil..Eskişehir'de 'Aziz pabucu yarım çık dışarıya oynayalım' diye başkanınla dalga geçenlere sahada cevap veremiyorsan benim gözümde sen hiçbir zaman bu 'onurlu mücadelenin' adamı değilsin..

Artık burada mücadele istiyoruz,sonuç önemli değil falan da yazmayacağım..Biliyorum sizler de çok yıprandınız,çok üzüldünüz,çok yoruldunuz..Yazmayacağım sizlere birşey..Çok daha iyisini yapabilirdiniz sadece ve siz bunu yapamadınız..Buna kırgınım sadece..

Ama ne yapayım.. Tüm direnişe ve desteğe rağmen bu zincir kırıldı..Bu sezon şampiyonluk hayalleri bile kurmuyorum artık..Maçı izlerken 4 duble rakı içtim , bir yudumu keyifle gitmedi..

Bu sene kim şampiyon olursa olsun..Operasyonun en önemli sonuçlarından biri olacak şekilde Fatih'in Aslanları şampiyon olsun, banane..

Benim için asıl şampiyonluk Aziz Yıldırım ve diğer yöneticilerimizin dışarı çıktıkları ve beraat ettikleri gündür..

Geçen sezonun şampiyonluğunun temizliği tüm Türkiye'nin kafasına dank ettiğinde bizler 25 milyon tekrar sokaklara dökülüp Sivas maçının bitiş düdüğünü tekrar tüm Türkiye'ye yaşatacağız..

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Benim tek kabullenemediğim, bu mücadeleyi niye gösteremedikleri...öyle deli dana gibi oraya buraya koşmaları da değil demek istediğim.

kabul ben de çevremdeki salaklara laf anlatmaya kalkmaktan yoruldum, sıkıldım...artık sessiz protestoya döndüm içimde.

onların ruh halini az çok anlıyorum.

Topa ayak gitmiyordur. Konsantre olmak istiyorlardır, oluyorlardır da ama kısa sürüyordur bu. Kırılgan oluyordur.

Mental olarak zayıflamışlardır ki bence sporda fiziki güç kadar önemlidir bu.

Fakat...

Daha iyisini yapabiliriz.

Biz taraftarlar da kendimize düşeni daha iyi yapabiliriz, Aykut Hoca'da öyle, takım da öyle.

Tek görmek istediğim kafaların yere düşmediği, gücünü, ihtişamını mücadelesinden alan bir takım.

Sonuca bakmaksızın.

Bunu yapabiliriz...