8 Ocak 2012 Pazar

' Sayın Hocam '


Kimilerine göre çok 'ağladığımız' zamanlardı..

Hani şu 'temiz lig istiyoruz' pankartlarıyla ezeli rakiplerin sahaya çıktıkları , fakir fukara edebiyatlarıyla gelen Anadolu takımına 4 gidene 5 atılabilen zamanlar..

Hani alın terleriyle kazanılan Türkiye Kupalarının hastahane koridorlarında kucaktan kucağa gezdiği dönemler..

Hani Fenerbahçe için 20 küsür hafta penaltı çalınmayan dönemler..

Hani Denizli'de doğrana doğrana çalınan şampiyonlukların olduğu dönemler..

İşte o dönemlerin saha içerisindeki en önemli isimlerinden biri Selçuk Dereli idi..

Türkiye Kupasında Fenerbahçe-Beşiktaş maçında Baki Mercimek 3 kez oyundan atılmalıyken onu sahada tutan hakem..

Denizli'de henüz ilk yarısında tatil edilmesi maçı oynatan hakem..

Şimdilerde Selçuk Dereli twitter'dan tüm Fenerbahçe nefretini gözler önüne seriyor..İşin enteresan tarafı adamın çok ciddi bir kitlesi var..

Galatasaraylılar başta olmak üzere,Beşiktaşlı ve Trabzonsporlu insanlar 'sayın hocam' larla başlayan cümleler kurup hem geçmişe dönük borçlarını ödüyorlar hem de şişirilmesi gereken egoya hizmet ediyorlar..

Cüneyt Çakır'ın yerinde siz olmalıydınız tweetlerini Selçuk Dereli retweet ediyor..55.000 kuşu Kadıköy'de nasıl susturmuştunuz sayın hocam tweeti de retweet alan bir başka tweet..Bunun dışında içerisinde Ali Şen başkanın cezaevi resminin yer aldığı tweetlerde yine Selçuk Dereli tarafından retweet'e uygun görünüyor..

Selçuk Dereli'yi takip etmiyorum..Sinir katsayımı arttıracak rt'lerine şahit olmak istememem bir yana bizden çaldığı 2 tane kupayı aklıma getiriyor onu görmek..Bugün rt ettiği '55.000 kuşu nasıl susturmuştun sayın hocam' yazısını görünce dellendim biraz bakınayım dedim ve aşağıda görmüş olduğunuz vb. birçok tweet ile karşılaştım.. Bu arada 55.000 kuş rt'sini kaldırmış..Neden kaldırdın hoca dediğimde , sonunda yazan şeye katılmam mümkün değildi dedi..Sonunda ne yazdığını bende hatırlamıyorum..Önemli de değil başı , sonu..O yazıyı okuyup RT edebilen birinin yıllarca sahada nasıl tarafsız ve adil bir şekilde maç yönetebilmiş olduğunun takdiri sizlerin..
Gerçi sizlerin demek yanlış olur..Bahsettiğim diğer takım taraftarları ondan çok memnun..Geri dön sayın hocam , kıymetini bilemedik sayın hocam , Cüneyt Çakır'ın yerinde sen olmalıydın sayın hocam diyenler çok..

Bir de benim gibi ve çok büyük olasılıkla burada bu yazıyı okuduğun için senin gibi hatırladığında içini yakan , canını acıtan maçları var 'sayın hoca' nın..

Ha biz yıllarca konuştuk , savaşını verdik , bizi doğruyorlar dedik de noldu..? Şikeci olduk , Türk Futbolunun yüz karası olduk..Ota boka denen bir ortamda bok olmaya razıyım..Ne mutlu ki bizler birbirimizi biliyoruz ve bu bilinç diğer her kim ne düşünürse düşünsün bize yetebiliyor..

Vicdan çok önemli bir değer..Allah herkese nasip etsin.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

tiksiniyorum artık biliyormusunuz,yıllardır sahada adalet dağıttığını zannediğimiz adamların şimdi çıkıp bunları söylemesi diğer takım taraftarlarının bu adamları pohpohlama şerefsizliğini yapmasını yediremiyorum,Allah bilir yarın kuddusi falan çıkıp neler anlatacak.yazık çok yazık...!saygılar(mustafa)