15 Ocak 2012 Pazar

Milan : 0 - 1 : Inter / Dikkat Bidon Çıkabilir..


İspanya'da şampiyon olmak için kazanmak zorundasınızdır..

İngiltere'de yine aynı şekilde belli aralıklarla 4-5 haftalık üst üste alacağınız galibiyet serilerinin devamı ile şampiyon olabilirsiniz..

İtalya'da ise yenilmemek şampiyonluğa oynamanız için yeterlidir..Juventus 18 maçta tam 8 kere berabere kaldı fakat lider..

Ligin startında tel tel dökülen Inter 6'da 6 yaptığı ve sadece 1 gol yediği sürecin ardından lider Juventus'un 6 puan gerisinde..

Öyle bir derbi oynandı ki topla oynama oranı %67 - %33 Milan , kornerlerde yine 10-2 Milan üstünlüğü var..Fakat İtalya'nın yenilmeme düsturuna dayalı futbol anlayışı ve Inter'in son 5 senedir en iyi yaptığı savunma futbolu birleşince skora yansıyan sonuç ortaya çıkabiliyor..

Milan'ın burada darbeyi indirip kendini toparlamaya başlayan rakibini yarışın dışına atması gerekirken bunu yapamayıp elindeki liderliği de puan kaybetmiş Juventus'a vermesi onlar için iyi olmadı..

Emanuelsson tercihi bana pek mantıklı gelmiyor..PSG'yi reddeden Pato sahanın Milan adına Van Bommel ile birlikte en istekli isimleri..Zlatan bu sefer kişisel showunu yapamadı..Boateng bir var bir yok..

Oyun hep aynı mantıkta geçti..Milan zorladı , Milan bir delik aradı ancak ya bulamadı ya da bulduklarında yapmaları gerekeni yapamadılar..10. dakikada karambolün devamında Pato'nun kaçırdığı ve devre sonu Van Bommel'in direkten dönen topu ilk yarının hatırda kalan anlarıydı..

Sneijder ve Forlan gibi iki çok önemli ismini yedekte tutarak Pazzini-Milito ile kontra arama mantığına giren Inter'in planı Abate'nin hatasıyla dolaylı olarak yerine oturdu..

Diego Milito tam bir santrafor..Bu adamı nasıl yılın bidonu seçtiler anlamak zor..Böyle bidon her takıma lazım..Klasik Milito golüydü..Sol çaprazdan , direk dibine , yerden..

İtalya'da derbiler genelde gol atana kadar..Inter gibi maçın başından beri kapanan bir takım bir de golü bulunca iyice gömüldü..Robinho'ya ciddi bir pozisyon verdiler sadece sonlarda ama onda da Robinho golü bulamadı..

İtalya'da kalitesiz ama çekişmeli bir şampiyonluk yarışı olacak..Herşeyin yolunda göründüğü Juventus kendi evinde Cagliari'ye takılıyor , kesin kazanır denen Milan , Inter'e yeniliyor , Udinese,Lazio,Roma,Napoli,Palermo her maç bir arıza zaten..

Yenilmeyen işi götürür..İtalya zaten yukarıda saydığım takımlardan dolayı 4-5 maçlık galibiyet serilerinin pek mümkün olduğu bir lig değil..Inter bakalım daha ne kadar götürecek seriyi..

Hiç yorum yok: