15 Ocak 2012 Pazar

Maça Doğru; Manisaspor-Fenerbahçe


Fenerbahçe için zor bir maç olacak Manisa maçı..

Camianın en önemli efsanesini son yolculuğuna uğurladık..

Camianın yaşayan efsanesi sakatlığından dolayı oynayamıyor..

Fenerbahçe'nin forveti olamayacak Bienvenu'nün ardında yedekte bekleyen bir forvetin dahi yok..

Rakiplerin 3-4-5'er tane sallayıp geçmiş..

Bu şartlarda bu maçı almak kolay olmayacaktır..Manisa standart bir savunma ve orta alana sahip ancak hücum kısmında standartın üstünde oyuncuları olan bir takım..Buna rağmen son 4 süper lig maçında sadece 1 gol atabilmişler..

Bazen Simpson-Kahe-Promise üçlüsünü ilk 11'de kullanıyorlar bazen ise bu üçlüden iki tanesini tercih ederek kalanı ve Makakula'yı yedekte bekletiyor..Takımda Murat Erdoğan gibi yine hücum kısmında daha ön plana çıkan bir oyuncunun da varlığını göz önüne alırsak Manisa'nın hücum tarafında etkili bir takım olduğunu görebiliriz..

Bu durum Fenerbahçe'nin yarın ki olası kadrosuna baktığımız zaman kağıt üzerindeki Manisa hücum gücünün Fenerbahçe'ye daha uygun olabileceğini gösteriyor..

Neden derseniz , Fenerbahçe'nin olası kadrosuna bakalım önce.. Volkan-Gökhan-Serdar-Yobo-Ziegler klasikleşen 5'linin önünde Mehmet-Cristian-Emre-Caner orta alanı ve Stoch-Bienvenu ile çıkmaya yakın..

Burda değişik formül ne olabilir ; Caner yerine Stoch'u koyup forvet arkasına Emre'yi koyabilir ve ortasahaya Özer veya Gökay'ı koyabilir hoca ancak ben buna pek ihtimal vermiyorum..

Fenerbahçe'nin şu kadrosuna baktığımızda şunu bile diyebiliriz ; Kim gol atacak bu takımda..? Evet bu ciddi bir soru işareti..Gol atacak birileri illa ki çıkabilir ancak burada sıkıntı şu ; takımı kim öne taşıyacak..? Takımı kim önde tutacak..? Hangi varyasyonlarla Fenerbahçe,Manisa sahasına yerleşecek..?

Bunlar yarın olması zor ve çaba isteyen işler olacaktır..Fenerbahçe , Manisa'nın hücum gücünü yerleşik savunma ve ortasahasıyla karşılamada sıkıntı yaşamayabilir fakat takımın gol yollarında nasıl çözüm bulabileceği ciddi bir soru işareti..

Burada Miroslav Stoch ve Emre'nin alacağı insiyatif önemli rol oynayacaktır..Adam eksilterek , katederek gidebilen bu iki oyuncu Manisa'nın dengesini bozarak kendileri veya arkadaşlarına pozisyon hazırlayabilirler..Fenerbahçe'nin atabileceği olası golün hayata geçişi bu şekilde olabilecektir bana göre..

Rakiplerin kazandığı , ciddi eksiklerinin olduğu böyle bir deplasman zor geçecektir..Fenerbahçe biraz üretken olup,hızlı oynarsa maçı kazanabilir..Umarım genç Recep Niyaz maç ne şekilde giderse gitsin forma şansı bulur..

Hiç yorum yok: