9 Ocak 2012 Pazartesi

Kupa Müzede , Gelin Alın !


Biz dinlemekten , yazmaktan yorulduk , onlar konuşmaktan yorulmadı..

Genelde Fenerbahçe'nin maç günlerinde sahne almaktan ekstra haz alıyorlar..

Bugün Erdoğan Bayraktar sahne aldı..Çevre Bakanı olan Erdoğan Bayraktar boynuna Trabzonspor atkısını geçiriyor ve Trabzon'a şampiyonluk kupasını getirmek için ince ince çalışıyoruz diyor..
Aynı Erdoğan Bayraktar , Nevzat Şakar ve Sadri Şener'in bir tapesinde ; ' Trabzon şampiyon olmazsa 20.000 reyimiz gider ' diyor..

Aynı Erdoğan Bayraktar 5 Mayıs 2011 tarihli Sabah Gazetesine verdiği röportajda kendisine sorulan ; Siz hangi takımı tutuyorsunuz? Galatasaraylı mısınız?

Trabzonsporluyum ama Trabzon'dan sonra tuttuğum takım Galatasaray'dır. Özhan Bey çok yakın arkadaşımdı, kendi bana getirdi kongre delege kartını. Ben 1972 yılından beri Trabzonluyum. Zaten Trabzonlular'ın neredeyse yüzde doksanı ikinci takım olarak Galatasaray'ı tutar.


Diye cevap veriyor.

Bir de dün Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın şöyle bir açıklaması var :

''Bugün de Eskişehirspor'dan 2 puan alarak Trabzonspor'u Eskişehirspor'a yaklaştırmış olduk."

Geldiğimiz noktada sporla siyaset hiç olmadığı kadar entegre olmuş durumda..Türkiye Cumhuriyeti'nin iktidar partisi şampiyonluk kupasını Saracoğlu'ndan alıp Trabzon'a götürmeyi milli bir meseleymiş gibi görüyor adeta..

Devletin milletvekili LİGTV'de yorumculuk yapıyor..Beni mi temsil ediyor şimdi onun yaptığı maç yorumları..?

Bu iğrenç düzen 3 Temmuz'un ardındaki 1-2 ayda herkesin gözüne bu kadar batmıyordu belki..Sadece biz Fenerbahçeliler bunları yüksek sesle konuşabiliyorduk ancak geldiğimiz noktada artık Devletin Bakanı'ndan tutun en sıradan vatandaş bile bu olayın asıl amacının ne olduğunu beyan edebiliyor..

Fenerbahçe yönetimi ise susuyor..Aykut Kocaman'ın sırtına binmiş bir yük..Sadece o konuşma cesaretini gösterebiliyor..Ve cezaevinden gelen o güçlü ses bize moral veriyor..14 Şubat'ta Türkiye'yi sallayacağım diyor Aziz Yıldırım..Salla başkan..

Geçen yılın lig kupası uzakta değil..İstanbul'un en güzel semti Kadıköy'de..Türkiye'nin alın teriyle yapılan tek stadyumunun muhteşem müzesinde..Diğer onlarca alın teriyle kazanılmış onlarca branşa ait kupa ve madalyalarla yanyana gururla duruyor..

Cesareti olan gider müzeden kupayı alır..Önce mecliste kucaktan kucağa dolaştırır oradan da Trabzon'a indirir..Tıpkı hastane koridorlarında gezdirilen Türkiye Kupaları gibi..

Cesareti olanı , hak iddia edeni bekliyoruz.

3 yorum:

Adsız dedi ki...

Geldiğimiz noktada konu Fenerbahçe olduğu için bu iğrençlikler asla ama asla dikkate getirilmiyor diğer takım taraftarlarınca. Sporsever demeye dilim varmıyor zaten artık.

Bu ülke sporunun başına ne geliyorsa müstehak. Devlet eliyle Steau Bukreş tadında takımlar yaratma peşindeler. Uzatmayacağım aynen katılıyorum yazdıklaırnıza. Artık midem bulanıyor. Yazık ki kendi tarafında olmayan kimseye bu çarpıklığı anlatamıyorsun. Bunun yanlış olduğunu, daha iyi olabileceğini anlatamıyorsun.

Bu arada bir ekleme yapmalıyım.
14 Şubat'ta Aziz Yıldırım'dan çok fazla bir şey beklememek lazım. Zira mahkemnin normal seyri iddianame okunması ile geçecek. Fakat orada söylenen biz de konuşmaya başlayacağız.

Bu arada Fenerbahçe yönetimi şu "konuşma" ile mücadele işini Aykut Hoca'dan alması gerek. Yazık. Saha içi yeterince zorlu. Bu yükü (her ne kadar liderliğine çok saygı duysam da) haksız yere hocamıza yüklemenin hiç bir anlamı yok.

Hele ki medya maymunları, bakanlar, milletvekilleri, spor müdürleri ve diğer kulüpler ile topyekün bir mücadele halindeyken.

Tuğberk dedi ki...

Adınızı bırakmamışsınız ama yazdıklarınıza tamamen katılıyorum bende..Özellikle mahkemenin dahi ne denli tarafsız olabileceğine ilişkin soru işaretleri bizlerde fazlasıyla mevcut..

Aynı şekilde yük Aykut hocadan artık alınmalı..10 senenin yükünü 6 ayda çekti..Bu yükü çekerken de sahada şampiyonluk mücadelesi veriyor..

Herhangi bir konuda herhangi bir çağrımıza zaten yıllardır kimse dikkat çekmedi bizlerden başka..En basit örneği bir altta yazdığım Selçuk Dereli yazısıdır..Adam yıllarca bizi sahada doğradı,kupalarımızı bizden çaldı ve hakemliği bırakınca yaptığı yorumlarla ne denli bir Fenerbahçe düşmanı olduğunu gösterdi..Biz bu adamın yönettiği ve mağdur olduğumuz maçların ardından çıkıp konuştuğumuzda kim umursadı..?Kimse..

fanatikhamsi dedi ki...

Söze başlamadan önce rengimi belli edeyim. Fanatik bir Trabzonsporluyum, doğma büyüme Trabzonluyum.

Gs genellemenize katılmıyorum. Son yaşanan olaylar Fenerbahçe ile arayı germiş olabilir ama bu taraftar Galatasarayı yada Beşiktaşı kaale bile almıyor.Bakınız Beşiktaş maçında stadyumda boşluklar vardı, kombineler bile gelmemiş. Bizim sezon boyunca 1 maçımız var o da içerdeki Fenerbahçe maçı gerisi teferruat. Sadece bu maç için Trabzondan ve şehir dışından sezonluk kombine alan insanlar tanıyorum. Bunlar aslında Fenerbahçeye gösterilen bir saygının bir göstergeleridir ama bunu anlamayacak kadar saplantılı insanlar var.

Herkesin kişisel görüşleri var. Bakan öyle düşünüyorken, Rıdvan Dilmen farklı düşünür, Şenol Güneş farklı düşünür, Aykut Kocaman farklı düşünür.Bakan 10bin kişiye konuşurken Rıdvan Dilmen Ntv de 10milyona konuşur... Bunlar gayet doğal karşılanmalı.

Komplo teorisi yazmak hiçkimseye birşey kazandırmaz.Yoksa 400 sayfalık bir iddaname var otur komplo teorisinin kralını yaz! Ama sonu yok arkadaşım. Bekleyip göreceğiz yargı organı işleyecek, suç varsa tabiki cezasıda olacak. Suç yoksa pardon diyecekler herhalde!(Sırf bu düzen değişsin diye olmamasını temenni ediyorum)

Gelinen noktada artık benim ve çevremde gördüğüm herkesin artık midesi bulandı. Sistemin değişmesi gerekiyor ve bunun için biz taraftarlar üzerimize düşen görevi yapmalıyız.

Medya maymunlarla dolu, takımlar kötü yönetiliyor, futbol kötü, harcanan paralar çok yüksek meblalar... Sonucunda izlediğimiz futbol avrupanın gerisinde....