19 Aralık 2011 Pazartesi

İz Bırakanlar Unutulmaz


Bu bir maç yazısı değildir..Başından uyarayım..

Dün akşam Cüneyt Çakır son düdüğü çaldığında , stad hoparlörlerinde 'Hayde Gidelum' çalmaya başladığında Fenerbahçe camiası 3 Temmuz'dan bu yana en mutlu , en huzurlu anlarını yaşadı..

5 aydır atılan çamurlar,gaspedilen haklar,ağlayan yalancıların dün boyunları büküktü..Sarı laciyi kuşananlar 5 aydır olduğu gibi yine dimdikti..

Bu takım geçen seneden bu yana bir destana imza atıyor..Bu destanı yakmak için ellerinden geleni yapıyorlar..Belki de en sonunda döktükleri benzine kibriti de ulaştıracaklar ancak bilmiyolar ki 3 Temmuz'dan beri yaptıkları herşey bizleri birbirimize daha çok bağladı..

Dün zemine bakmak için Burak Yılmaz elleri cepte Migros tribününe kadar yavşak yavşak yürürken stadın verdiği tepki 3 Temmuz'un eseridir..

Fenerbahçe takımı ısınmaya çıkarken Alex başta tüm oyuncuların tribünleri alkışlayarak , ayağa kalkın işareti yaparak , yumruklarını havalarda tutarak verdikleri mesaj 3 Temmuz'un eseridir..

Santradan önce orta yuvarlakta toplanan Trabzonspor takımına verilen tepki sadece ıslık ve yuhalamadan ibaret değildi..O saniyelerde insanlar duygularını da haykırdılar , kustular bordo-maviye..

Fenerbahçe santrada toplandığında 'oley' demedi kimse..Herkes alkışladı..Sakin bir şekilde herkesin yüzünde bir gülümseme belirdi..Orada ki 11 tane yiğidin tribündeki 55.000 taraftardan farklı bir şey konuşmadığını , farklı bir şey düşünmediğini bilmekti bu gülümsemenin eseri..

Ve elbette bu da 3 Temmuz'un bir eseriydi..

1-0 oldu , 1-1'de olurdu , 1-2'de olurdu , 4-0'da olurdu..

Trabzon'a kurulduğu günden beri en büyük acıları yaşatan takımız zaten..Tıpkı 100 yıldır diğer iki şampiyonun,boğazın öteki yakasındakilere çektirdiğimiz acılar gibi..

3 Temmuz'un neticesi sizlerin en başından beri yarattığınız pisliğin etkisiyle istediğiniz gibi sonuçlansada ;

Fenerbahçe Yenilmez..
Fenerbahçe Yıkılmaz..
Fenerbahçe mümkün değil bölünmez..
Fenerbahçe taraftarı mümkün değil adamını satmaz..
Fenerbahçe taraftarı kıyamet günü maç olsa eşini dostunu evde bırakır yine o maça gelir..

Fenerbahçe'yi en çok kendi çamurlu deryalarınıza çekersiniz..Oradan biz onu alır yine kara deryaların feneri yaparız..

Dün dediğimiz gibi , 'Tarihinde Kocaman Bir İz Var'

Bu iz bazılarınız için dün olduğu gibi Aykut Kocaman..

Bu iz bazılarınız için Samuel Johnson..

Bu iz bazılarınız için Aziz Yıldırım..

Bu iz bazılarınız için Rıdvan Dilmen..

Bu iz bazılarınız için Volkan Demirel..

Bu iz bazılarınız için Alex De Souza..

Ne diyordum..Dün boyunlarınız yere baka baka girdiniz ya soyunma odasına..İşte aynı anda Fenerbahçeli futbolcular tıpkı sahaya çıkarken olduğu gibi yumrukları havadaydı ya..İşte o an en mutlu andı..