4 Ağustos 2011 Perşembe

Siz Niye Panik Yaptınız Aslanlar..?


Bugün yaşananların ardından heryerde Galatasaraylı arkadaşların şu yorumlarını okuyorum :

' Yaptıysak bir şey düşelim , bu lekeyle oynamayız zaten '
' Medyaya inanamıyorum ortada en ufak bir delil yokken manşetlere taşıdılar haberleri'

Ki bu iki temel maddeyi biz tam bir aydır haykırıyoruz..O zaman bu arkadaşlar #uefaban , #şikecilerleturnuvaistemiyoruz larla uğraşıp,Aziz Yıldırım'ı pankartlarına makara malzemesi yapıyorlardı..Hani her hafta şekeri 350'lere fırlayan , bir anda öldü haberi gelse şaşırmayacağımız Aziz Yıldırım'dan bahsediyoruz..Gerçi üzülmezler zaten kime ne diyosam bende..

Bir de aşağıdaki iki maddeyi gördüm onlar da iyi güldürüyor insanı :

' Aziz Yıldırım içeriden attı bize bokları tabii '
' Savcı zaten Fenerbahçeliymiş beyler'

Savcı bizim saçlarımızı beyazlattı arkadaşlar..Söyleyelim de yanlış olmasın..Neyse bugün Galatasaraylı arkadaşların onurlu,gururlu ve mağrur açıklamalarını okudukça çok eğlendim..Ne gururmuş sizde ki be arkadaş..2005-2006 inceleniyor lafı ortaya bir atıldı 'eee ama ortada delil yok kanıt yok ki eheh' demeye başladınız hemen..?

Delile , kanıta gerek yok..O sene Galatasaray'ın ligin özellikle ikinci yarısında oynadığı maçları şöyle bir düşünmek yeterli..Ligin o dönemki flaş takımları Sami Yen'de bir anda 4'lük oluyordu..Kayseri maçı vardır hele , şahaser yani..Gençlerbirliği kalecisi Gökhan'ın Necati'nin penaltısında önce atlayacağı yeri göstermesi neydi..? İnönü'de Hasan Kabze'nin golünden sonra 30.000 kişiyi 'Bu maçı satanın anasını...' dedirten şeyler nelerdi..?

Papermoon'da yemek masalarında pazarlığı edilen kupalar neydi..?Beşiktaş'ın kupayı aldıktan sonra Haluk Ulusoy'un babasına götürmesi neydi..?

Denizli'de yaşananlar nelerdi peki..?Selçuk Dereli önderliğinde yaşananlar..?O gün Denizli tribünlerindeki nice Fenerbahçeli abimiz,kardeşimiz şunları söylediler bize hep : 'Valla bir yerlerden sürekli konfeti kolileri giriyordu stada...' Bugünün en azgın Fenerbahçe düşmanı gazetecileri bile o yaşananların ardından 'Böyle bir maçın oynanmasına sadece Türkiye'de izin verilir diyebiliyorlardı..

Ama olan olmuştu , canı yanan biz olmuştuk..7 gün önce 'bu maçı satanın....' diye bağıran Beşiktaşlılar bile Denizli'de bizim yığılıp kaldığımız mayıs gecesini Galatasaraylılarla birlikte tüm Türkiye'de kutlamışlardı..

Papermoon'da ki pazarlık gerçeğe dönüşmüştü..Tüm Türkiye 'Fakir Galatasaray' destanıyla çalkalanıyordu..Haftalarca penaltıları gasp edilen Fenerbahçe hala mağdur durumda bile olamıyordu..Bugün olduğu gibi o zaman gönüllerin şampiyonu da olmuyordu elbette..Son haftaya kadar yarışta kalıp Fenerbahçe'ye kaybeden her takım bu ülkede 'Gönüllerin Şampiyonu' oluyor ya o açıdan dedim..

O şampiyonluk kaçtıktan sonra bugün dalga geçtiğiniz Aziz Yıldırım çıkıp bu sezon incelensin derken , biz de onun bu fikrine bi yerlerimizi yırtarak destek verirken ne bir komisyon kuruldu , ne savcılar işi ele aldı , ne hükumet çıkıp açıklama yaptı..

Bizim yaramız bunlardır..O gün bizler sizlerin deyimiyle 'ağlarken' kimse bize ne 'gönüllerin şampiyonluğu' emziğini verdi ne de bugün yapılan yalandan incelemeleri başlattı..

Ayrıca korkmayın yani..Bu ülkede herkese birşeyler olur sizlere olmaz..Panik yapmayın boşuna..Sadece bugün sözlüklerde,forumlarda 'daha ortada kanıt yok,medyaya bak' falan diye veryansın etmişsiniz ya o yüzden yazdım bu postu da..Garip geldi..

Ha işte biz bir aydır bugün yaşadığınızın 10 katını yaşıyoruz..Tek isteğimiz ve bizlere güç veren tek şey de günü geldiğinde bize bugün bunlara yaşatanlara 10 değil 100 katıyla cevap vereceğimiz günlerin geleceğini bilmemiz..

Bir de Fenerbahçeli olmamız..