29 Temmuz 2011 Cuma

Bu Gemi Bu Dalgalarla Batmaz Beyim..


Fotospor muhabbetinden sonra ki ilk yazı..O yazıya ilişkin çok yorum,tebrik aldım sizlerden gerek bloga bıraktığınız mesajlardan gerekse twitter'dan..Öncelikle güzel yorumlarınız için hepinize teşekkür ediyorum çünkü blogdan bununla ilgili bir açıklama yapamamıştım..

29 Temmuz Cuma'ya yeni dalgalarla uyandık..Murat Özaydınlı'nın da ifadesinin alınması enteresan..Bir yerlerden birşeyler tırtıklamaya çalışıyorlar tüm güçleriyle..Acaba çelişen ne yakalayabiliriz bakalım..

Sonra Korcan'ın ağabeyi İlhan Çelikay'ın alınması da çok enteresan..Üstad blog Papazın Çayırı'nda yapılan röportajdan sonra alınması ise manidar..Gel bakalım sen bizim istediğimizin dışında şeyler biliyorsun , seni bir susturalım hamlesi..

Senecky , Uğur ve Can Arat bugünün saha içi faktörleriydi..Can Arat herhalde Trabzon maçındaki asistinden dolayı çağırılmış olsa gerek..Artık böyle toplama , beklenmedik isimlerin çağırılması bile bana garip gelmiyor..Büyük ihtimalle Fenerbahçe taraftarları da garipsemiyordur benim gibi..Biz çok alıştık..Ben şahsen sıranın ne zaman Ali Koç'a geleceğini merak edenlerdenim artık..Yönetim tek tek eritiliyor şuan..

Ha bunlar olurken Fenerbahçeli olmayan milyonlarca futbolseverin tutumu beni inanılmaz rahatsız ederken , kulübüme beni biraz daha bağlıyor..Bu ülkede bazı şeyler hakkında objektif yorum yapabilmek , biraz büyük resmi görmeye çalışmak bu kadar zor olmamalıyken , söz konusu muhattap Fenerbahçe olunca insanlar kinleri,öfkeleri ve nefretleri yüzünden sorgusuz sualsiz yargıları veriyor , Mehmet Baransu'lara tebrik mesajları yağdırıp , çalışmalarının devamını diliyorlar..

Yahu tamam Fenerbahçe düşecek zaten galiba bu saatten sonra..Artık bu kadar yıkama,yağlama yapmanızı gerektirecek bir ortam yok Türkiye'de ama ben şeyi sorucam sizlere..Sizler gerçekten bu davayı başından sonuna kadar incelediğiniz zaman , mahkemede sanıklara sorulan soruları okuduğunuz zaman , sızdırılan haberlerin sadece belli görüşteki gazetecilere servis edildiğini gördüğünüz zaman , sanık avukatlarının Türk Adaleti adına isyanlarını izledikten sonra , içerideki İbrahim Akın , Ümit Karan gibi bir zamanlar isimlerini haykırdığınız adamların yaptıkları açıklamalardan sonra şimdi siz mi adalete güvenir,inanır oldunuz..?

Biz burada hep ne dedik , eğer ortada bir şike varsa Fenerbahçe düşsün.Aksini bizler zaten kaldıramayız da istemeyiz de..Şike yapmış ve cezasını çekmemiş bir takım olarak ne Arena'ya kazanmaya geliriz ne İnönü'ne makaraya geliriz ne de Trabzon'a hacı olmaya geliriz..Böyle bir durum sağlam ve tartışılmaz delillerle ispatlandıktan sonra bizi bu hallere düşüren her kimse , şu hasta haliyle Aziz Yıldırım'sa bile sizin onu hapse atmanızdan çok ağır cezayla bizler onu yargılarız..

Ne mi yaparız , 25 milyonun ona olan sevgisini , saygısını alırız..Artık o adamın Fenerbahçe için hiçbir anlamı kalmaz..Bu da zaten o adama yapılabilecek en büyük kötülüktür..O adam bugün hala ayakta durabiliyorsa emin olun onun için dua eden , onu kalpten seven 25 milyon sayesinde durabiliyordur..Aynı şey diğer tüm sözü geçen yönetici ve sporcular için de geçerli..

Ama sizler lütfen adaletin ayarı çoktan kaçmış terazisine üzerinde 'Fenerbahçe Düşmanlığı' yazan ağırlıklarınızı koymayın..Zaten dışarıdan yeterince ekstra ağırlık kondu bu davada karşımıza..

He ondan sonra ne oldu , Fenerbahçe-Shaktar maçı oynandı mesela..Bende staddaydım..Bakın benim yazılarımı falan okuyosunuz..Objektif falan elbette değilim ama sayko bi adam da değilim yani , oturup kendi mantığımca sakin sakin birşeyler yazıyorum sürekli..

O gün Fenerium tribünü basın tribününe girsin diye boğazım patlayacaktı neredeyse..15 dakika 'Saldır Numaralı Saldır Saldır' diye bağıranlardan biri de bendim..Ben bilmiyor muyum saha kenarındaki foto muhabirlerinin en ufak bir günahı yok bu süreç içerisinde..Biliyorum ama o gün ben de 'defoulun lan bu staddan' diye anırıyordum resmen onlar saha içerisine kaçtıklarında..

Fenerbahçe taraftarının psikolojik durumu hiç sağlıklı değil..Bunu evinizdeyken falan anlamanız mümkün değil..Maça gidin yeter..Yarın o stada Galatasaray-Beşiktaş-Trabzon geldiğinde inanın ne yaşanabilir garantisini veremiyorum..Ha bu sene biz cidden düşsek bile , seneye geri döndüğümüzde bu takımlarla oynanacak maçlar çok kötü olaylara da gebedir..Çünkü bizler , Fenerbahçeliler bize bunları yaşatanları asla unutmayacağız..

Bakın küme düşsek veya kümede kalsak bile , ben Saracoğlu'nda basın tribününde spor yazarı görmek istemiyorum hala..Ve yarın yine x bir maçta ' Saldır Numaralı Saldır Saldır' diye bağırırım yani..Çünkü bu adamlardır , bu gazetelerdir bu süreçte yangına körükle giden , aleve benzini boca eden..

Ekrem Açıkel mesela sen şuan dünyanın cidden en mutlu adamı olmalısın..Emenike gitti bak..Çok net bilgilerin vardı moruk senin ne oldu onlar..?Çok ciddi delillerin , görüntülerin..?Kimden yemleniyordun o bilgileri..?Sahi Ekrem sen nerelerdesin ne zamandır..?

Bugün başbakan açıklama yapmış..En çok bu dellendirdi ya zaten beni..Fenerbahçe taraftarı olaylardan ders almamış..Almadık sayın başbakan..Boşuna kasmayın ders mers de almayacağız zaten..Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütüne , 25 milyon Fenerbahçe'liye ders vermek kimsenin görevi olmadığı gibi , başarabileceği birşey de değildir..Ha siz ve kurumlarınız bize şunu demek istiyor olabilir ; 'Bizler bu ülkede ne istersek o olur ve bundan sonra da böyle olacak onun için hiç yırtınmayın biz zaten en başından kararı vererek başladık bu işe' dersiniz bize , biz de tamam bizi düşürün ama 25 milyondan 1 kişinin bile fikrini değiştiremeyeceksiniz der , önümüze bakarız..

Fenerbahçe'ye şuana kadar ders verebilen olmadı çok şükür tarihinde..Ha ders alması gereken bazı kitleler var bizlerinde içerisinde..Mesela 'Adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan' pankartını stadımıza sokanlar..

Dalga dalga araştırmaya , tırmalamaya , itirafçı aramaya devam edin..Aradığınızı da bulursunuz umarım..Zaten bulamasanız bile İbrahim Akın örneğindeki gibi , sizler devreye girip soruşturmada şike yapıyorsunuz..

Olayın odak noktası Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım olduğu için mantıklarını yitirmiş diğer takım taraftarlarına da ALLAHTAN ADALET ve mantık diliyorum..Bir gün umarız onların da ihtiyacı olur adalete..Dün stadlarında ıslıklayıp , küfür ettikleri adamın bugün yaptığı açıklamalardan sonra onların kahramanı ve haklı takipçileri olduklarını görmek çok enteresan gelmiyor..Çünkü bu insanların bir çoğu her hafta farklı renklere de gönül verebilen insanlar..

Bizler Fenerbahçemizi çok seviyoruz..Emenike'siz olsun , belki Lugano'suz , yarın öbürgün belki Niang'sız..Biz o renkleri çok seviyoruz..Biz o armayı çok seviyoruz..Biz o stadı çok seviyoruz..Biz Alex'i , Gökhan'ı Volkan'ı çok seviyoruz..

O formanın sahaya çıktığında yaydığı enerjiyi çok seviyoruz..'Fenerle kimse başa çıkamaz' derken tüylerimizin diken diken olmasını çok seviyoruz..Herkesin karşımızda omuz omuza verdiği dönemlerde sarı lacivertler içinde yürümeyi,omuz omuza verip zıplamayı çok seviyoruz..

Biz Kadıköy'ü çok seviyoruz , maçtan önce stad etrafında tanımadığımız insanlarla şişeleri tokuşturmayı çok seviyoruz , Aykut Kocaman'ı çok seviyoruz , Lefter'i çok seviyoruz , Fenerbahçe tarihini çok seviyoruz , Fenerium'u çok seviyoruz..

Çok seviyoruz..Daha bir çok şeyi çok seviyoruz..Bu kulüp sizin tahmin edebileceğinizden çok daha büyük bir kulüp..Biz kendimize Fenerbahçe Cumhuriyeti derken birbirimize duyduğumuz bu sevgi,kulübümüze olan bağlılığımız ve bizim dışımızdakilerin bize karşı duruşlarından esinlenerek bu Cumhuriyeti kurduk..

Ve Fenerbahçe Cumhuriyeti'nde adalet sorunsuzdur , insanlar en kötü günde bile sarı ile laciverti bir araya getiren x bir şeyi gördüğünde yüzleri güler , ne olursa olsun Cumhuriyetlerinin sokaklarında başları dik yürür..Ve hiç ama hiç kimseye boyun eğmez..

Köprüye yürürken 70'lik nineler , pusetteki bebeler bile geri dönmedi yollarından..Siz mi engelleyeceksiniz bu yürüyüşü..?

Hangi ligde olduğumuz önemli değil..Bu kulüp varlığını sürdürdüğü sürece en büyük destekçileriyiz..Bizden sonra da evlatlarımız..3 çocuk diyodunuz ya..Aslında olabilir..

Dalgalara devam edin..Bu gemi o dalgalarla değil batmak , su bile almaz..Ha su almaya başlarsa da 25 milyon mürettebat var..Ellerimizle boşaltırız o suları , yine limanın en heybetli yerine demirleriz bu gemiyi..O demire de o saatten sonra kimse elini süremez..

Bizler Fenerbahçe ile yatıp kalkıyoruz derken , nevresim takımlarından bahsetmiyoruz..104 yıldır böyle , sonsuza kadar böyle devam edecek..

Haydi şimdi herkes dalgasına baksın..

26 Temmuz 2011 Salı

Zlatan Coaster..


Söylenecek tek şey var : 'Sakin ol şampiyon '

25 Temmuz 2011 Pazartesi

Çıldır Tota Çıldır..

Adamsın sen adam..Turnuva da fair-play ödülünü de Lugano'ya verdiler..Futbol erkek oyunudur diye boşuna dememişler birader..