14 Haziran 2011 Salı

Villa Taraftarı McLeish'i İstemiyor


İngiltere'de lokal derbilerin o kulüplerin taraftarları açısından ne kadar önemli olduğunu biliyoruz..Futbolun kalbinde yaşanan bu rekabetler futbolu futbol yapan en önemli etkenlerden..

Alex McLeish geçen sezonun en enteresan teknik direktörlerinden biriydi..Birmingham ile Lig Kupasını Arsenal'i finalde yenerek kazanan bu takım , ligin bitimine 5 hafta kala ligde 14. sırada ve rahat bir konumdaydı..Lig kupası ile kulüp tarihinin en büyük başarısını yaşatan Alex McLeish,ligin son 5 maçında sadece 1 puan alarak dramatik bir şekilde küme düştü..

Birmingham taraftarının sevinçten ve üzüntüden ambele olduğu yılın ardından en büyük rakipleri Aston Villa'nın Alex McLeish ile anlaşmak üzere olduğu haberleri üzerine Aston Villa taraftarları ayaklandı..

Aston Villa'lı taraftarlar resmi taraftar sitelerinde bir açıklama yaptılar ve McLeish'i istemediklerini , eğer İskoç hoca takımın başına gelirse kombine alan birçok Aston Villa taraftarının kombineleri kulübe iade edeceklerini ve hoca eğer gelirse onun gelişinin ardından da kulübün bu kombineleri satamayacaklarını söylüyorlar..

Taraftarların karşı çıkma nedeni sadece Birmigham hocası olduğu için de değil..McLeish'in takıma oynattığı futbolu da Aston Villa'da izlemek istemediklerini söylüyorlar..

İşin diğer boyutunda ise Birmingham 5 milyon pound istiyor Alex McLeish için..Bakalım bu hikaye nasıl sonuçlanacak..

13 Haziran 2011 Pazartesi

King Nothing !

Günün Fotoğrafı / Şampiyon Mavs


Dün akşam efsanevi bir Canada GP'si izledik..Hakikaten Formula'ya ilginin birkaç sene öncesine göre azaldığı bir ortamda böyle bir yarış bünyelere çok iyi geldi..Yarış baştan sonra hikayelerle doluydu..Yarışın en can alıcı hikayelerinden bir tanesi Schumi'nin Formula'ya geri döndükten sonra ilk kez podyuma çıkacak olmasıydı..Schumi son anda podyum dışında kalıp bizleri üzmüştü..

Bir diğer Alman'ın yüzümü güldürmesini bekliyordum gece..Maç başından sonuna kadar küçük süreler dışında sürekli Dallas'ın kontrolü altındaydı..Dirk'in çok kötü oynadığı bir ilk yarıyı bu sene şampiyonluğa lig başlamadan koluna yaptırdığı kupa dövmesiyle ne kadar inandığını gösteren John Terry'nin müthiş çabasıyla götüren Dallas , ikinci yarıda direksiyonu tamamen ele alıyor ve organizasyonun ilk şampiyonluğuna kavuşuyordu..

Dirk'in maç bitiminde kendine inanamadan doğrudan soyunma odasına gitmesi,96 finallerinde Jordan'ın şampiyonluktan sonra soyunma odasında ağlamasını herkese akla getirdi..Dallas bu kupayı sonuna kadar haketti..Dirk - Kidd - Terry gibi kariyerlerinin son düzlüğünde ki bu 'iyi adamlar' ın kupaya kavuşmaları çok şık oldu..

Bir de işin Miami boyutu var..Lebron'a çok ciddi bir tokat indi..Big 3 olmanız takım olmanız anlamına gelmiyor..Dallas Big 5 gibi oynarken , Miami Big 3'ün tam tersi Wade'den başkasının sorumluluk almadığı , el yakan toplarda toptan kaçan bir King (!) James ile NBA tarihinin en büyük tokatlarından birini yedi..

Genel olarak Türkiye'deki basketbolseverlerin %90'ı da Dallas'ın kupayı almasına çok sevindi..Kobe'de dün gece gerine gerine yüzünde hafif bir tebessümle kendilerini 4-0 ile süpüren Dallas adına sevinmiştir..

Lebron yeteneği ile asla bir looser değil fakat mental olarak yeteneklerini besleyemediği sürece bir loser olacak gibi duruyor..Kupa için Miami'ye geldiğinde , Big 3 kurulduğunda ve ligi rekorlarla bitirecekleri düşünülürken , son duraklarındaki oyunculardan yedikleri bu ağır tokat kariyeri boyunca unutamayacağı bir acı..

Lebron ve Wade 'sick Dirk' taklitlerini kendilerine saklasınlar..Dirk şuan Kral tahtında ve taklit yapmasını gerektirmeyen bir gerçekle orada oturuyor..

MVP..

Super Martin


Arjantin futbolunun hırçın çocuğu dün gece futbolu bıraktı..Martin Palermo'nun kariyer çizgisi biraz Hakan Şükür'e benziyor..Kendi ülkesinde gol makinesi fakat 2001'de başlayan 5 sezonluk La Liga kariyeri inişli çıkışlı..Sonra soluğu tekrar onu Avrupa arenasına çıkartan , taraftarı olduğu takım olan Boca'ya dönüyor ve 2004-2011 arasında Boca'da attığı 98 golle futbol hayatına noktayı koyuyor..

Taraftarın aşık olduğu , milli takımınında Messi-Higuain-Tevez'den beklentilerin olduğu dönemde attığı golle Dünya Kupası'na taşıyan , Arjantin'in yetiştirdiği en büyük golcülerden biriydi Palermo..

37 yaşına kadar kendini izlettirdi..Büyüksün Martin..İlla ki Boca'nın başına geçeceği günler gelir..