20 Kasım 2011 Pazar

Fenerbahçe :1-0: Eskişehirspor / Ne Oluyor ?

Eskişehir maçının üzerinden 2 gün geçtikten sonra maç analizi yapmayacağım..Genel ve kısa bir değerlendirme olsun bu..

Milli maç arasının sakatlara iyi geleceği , fiziki açıdan düşmüş diğer oyunculara bir nefes aldıracağı ve takımın temposunun biraz daha artacağını düşündüğüm bir maçtı Eskişehirspor maçı..Fakat ideal savunması dörtlüsü diye düşünüp bir türlü izleyemediğimiz Gökhan-Serdar-Yobo-Ziegler dörtlüsünün üç tanesinden yoksun çıkıyordu takım sahaya..

Orta dörtlüde Mehmet-Cristian-Emre-Caner önlerinde Alex ve Bienvenu..Savunma dörtlüsü dışında olması gereken kadroyu izliyoruz ancak oyuna döndüğümüzde neresinden tutsak elimizde kalır oldu..

Fenerbahçe'nin en büyük tempo ve mücadele gücü olan sağ kulvarı çok formsuz..Gökhan konusunda çok derine inmek istemiyorum açıkçası..Tek istediğim kendini toparlaması..Ve kendini sahaya vermesi..

Mehmet Topuz'un formu da Gökhan'ın formu ile paralel aslında..Biri çok iyiyken diğerinin döküldüğünü zaten hiç görmedim..Bu ikilinin çok acil olarak birbirlerini destekleyerek performanslarını arttırmaları gerek..

Takımın temposuzluk probleminin nedenini anlayamıyorum..Emre ve Cristian dahil hepsi dökülüyor..Alex'in çok istekli olduğu ve tek başına çoğu zaman takımı öne taşıdığı halde takımın bu isteğe , bu iştaha cevap vermemesi çok enteresan bir durum..

Bienvenu normal şartlarda Fenerbahçe'de yedeğin yedeği forvet olur..Niang-Emenike-Semih-Bienvenu olurdu benim sıralamam..Böyle olunca Alex dahil olmak üzere tüm hücumcuların işi bir kademe daha zorlaşıyor..

Caner'in çok üst düzey performansından sonra bu tip maç çıkartma kredisi var..Ayrıca takımın 'çok kötü' lerinden biri değildi Caner..

14. dakikada öne geçtiğin , 70 dakika 11'e 10 oynadığın rakibini zar zor 1-0 yenip , pozisyona bile giremiyorsan , tribünler seni deliler gibi özleyip sana gelmiş ama onlara en ufak bir kıpırtı vermiyorsun , taraftarın en sevdiği oyuncuların saha içinde birbirinin üstüne yürüyor , uzun zamandır oynamayan adam oyundan alınıp Aykut Kocaman gibi bir adama tavır koyuyorsa ortada düzeltilmesi gereken saha içi ve saha dışı şeyler var demektir..

Yazdan beri hem Aykut Kocaman'ın hem de takımın tahammül güçleri azalmış olabilir..Taraftarın sonsuz desteğine rağmen yaşanan bu felaket durumların etkileri bu insanların üzerinde kalmış olabilir..Bunları anlarım fakat dediğim gibi birilerinin kafaları temizlemesi , kim için ve neden bu sene mücadele edilmesi gerektiğini bu futbolculara tekrar hatırlatması gerekiyor..

Saha içinde birbirine laf eden , mücadele etmeyen , 1-0 iken 2'yi 3'ü kovalamayan oyuncuları izlemek benim hoşuma gitmiyor..Umarım Gençlerbirliği maçında bambaşka bir Fenerbahçe izleriz..

1 yorum:

Adsız dedi ki...

yahu 10 kişi kalmış rakibe karşı baskı kuramıyoruz ön liberolarımız orta yuvarlağı nedense geçmemek için direniyorlar,tamam çok zor günler yaşıyoruz bundan en çok futbolcular etkileniyor ama evinde skoru yakalamış 1 kişi fazla oynadığın bi oyunda hala rakibe baskı kuramıyorsan oyununu onlara kabullendiremiyorsan,anlamsız skoru koruma telaşına giriyorsan ki bu tutum daha önce çok maçta başımıza bela oldu ee kusura bakma sen hiç bişeyden ders almıyosun sen bu taraftarla bütünleşip aynı duyguları paylaşamıyorsun...!saygılar(mustafa)