20 Eylül 2011 Salı

Cumhuriyetin Kadınları / Fenerbahçe :1-1: Manisaspor


Pek maç yazısı yazacak kafada değilim açıkçası..

Beraberlik sonucu giden 1 puan umrumda değil inanın..Hele Play Off sisteminden sonra sevinç ve üzüntü artık daha az yaşanıyor sezon içerisinde..

104 yıllık Fenerbahçe tarihinin en önemli günlerinden biri , en altın sayfalarından biri yaşandı bugün..Tam 50.000 tane ablamız,kardeşimiz,arkadaşımız,annemiz,teyzemiz,ninemiz bugün bizlerin yerine tribünlerde yerini aldılar..

İçerde 50.000 , dışarda kalan 4-5 bin ve yine kaldırımda hem takımına destek veren hem de içerideki ablasını,kardeşini,sevgilisini,annesini bekleyen binler..

Fenerbahçe bugün bir kez daha Türkiye'nin en büyük camiası olduğunu cümle aleme gösterdi..Bir kez daha diğer kulüplerle arasındaki tarif edilemez uçurumu tüm ülkeye gösterdi..Bir kez daha sarı ve lacivertin ihtiyaç duyduğu takdirde onun yanında olacağını gösterdi..

Tıpkı Milli Mücadele döneminin Türk Kadını gibi..Erkeğin olmadığı gün memleketine sahip çıkan Türk Kadını bugün kulübü ihtiyaç duyduğu için kulübüne sahip çıktı..

Yaptıkları tezahüratlar , mohikanlar , anonslar , çığlıklar , ıslıklar..Maçtan önce , maç sırasında hep yüzümüzde tebessüm oluşturdular , bazen gözlerimizi doldurdular..

Fenerbahçeli olmak çok başka..Çok anlatılmaz..

Bugün bu insanlara dil uzatabilen hadsizler sezonun kendi sahalarındaki ilk maçında 30.000'i zor görmüş , 4000 kombine bile satamamış , Inter zaferinden sonra kendi sahalarını dolduramamış takımın taraftarları..

Yaptıkları ve yapabilecekleri tek şey bel altı vurmaya çalışmak ve yüzsüzlük..


Fenerbahçe taraftarı ise bambaşka..Fenerbahçe sevgisi tarif edilemez..

Maça gelelim..Ordu maçının aynısı..Önde basamayan , topu tutamayan Fenerbahçe..Bir de Selçuk sakatlanınca hamle şansı azaldı..Semih-Dia-Bekir inanılmaz kötü..Caner ve Alex dışında topu tutabilen , 2 pası dağıtabilen bir oyuncu yok..Manisa daha diri , daha canlı ve daha coşkulu..İlk yarıda Caner'in kişisel becerisi , Alex'in zekasıyla birleşince Dia golü buldu , 2.yarının başında rakip 10 kişi kaldı ancak Fenerbahçe o kadar eksik ve yorgun ki ne oyunu öne yığabildi ne de 2.golü bulabildi..

Aykut Kocaman Semih-Ziegler değişikliği ile oyuna Sezer-Bienvenu ikilisini soksa iddiam şudur ki maçı Fenerbahçe kazanırdı..Caner'i beke çekerdi , Sezer'i sol öne atardın..Olsun hocaya kızmanın anlamı yok..Bu tip maçlar olacaktır..Kadro dediğim gibi çok eksik..Bir de artık pil bitti oyuncularda..

Bu takım yarın rejenerasyon yapacak ertesi gün Kayseri'ye uçacak ve cuma akşamı maça çıkacak..Gerçekten inanılmaz bir kıyım gerçekleşiyor tüm Türkiye'nin gözleri önünde..
1-1 olduktan sonra oyunu biraz ileri yığdı takım..Soldan gelmeye çalıştı ancak o son vuruş ne yazık ki gelmedi..Semih'in çok ciddi toparlanması şart..Dia inanılmaz kötü oynuyor..Emre'nin bir an evvel takıma dönmesi şart..

Savunmada Bilica yine bildiğimiz saçmalamalara dönmeye başladı..Ziegler böyle bir iyi bir kötü oynamamalı..Ne olursa olsun oynadığı yer hata kabul etmeyen bir yer..Şekil 1-A bu gece yediğimiz gol..Bekir'e kızmak istemiyorum çok iyi niyetli..Hepsi bu ama..

Gökay ilk yarı çok kötüydü..Devrede nasıl bir fırça yediyse ikinci yarı canavar gibi oynadı..Takımda göze çarpan tek isim Gökay'dı..Cristian'da fena değildi..Bu sene beğeniyorum Cristian'ı..Şu Dia'nın yerine Stoch'u 50 kere tercih ederim..Elbette antrenman performansını bilemeyiz ancak en azından oyun tarzı olarak Fenerbahçe'nin şu an daha çok ihtiyacı olan adam top tutabilen Stoch..

Dediğim gibi can sıkmaya gerek yok..Kayseri maçı çok çok daha zor geçecek..Mehmet-Gökhan-Selçuk-Serdar yok.. Olmayan oyuncular hep Türk..Sonra gidip Bienvenu ile de başlayamıyor hoca..

Takılmamak lazım , bugün çok mutlu bir günümüzdü bizim..Eşi benzerine bir daha rastlanmayacağı bir günümüzdü..Ne kadar büyük olduğumuzun başka bir nedeninin ortaya çıktığı bir günümüzdü..Kaçan 2 puan için hiç üzülmeyin..

Sevinmek için , gurur duymak için , herkesten farklı olduğunuzu bilmek için çok fazla nedeniniz var..

Fenerbahçeli olmak gibi..

1 yorum:

sayerlack dedi ki...

Elini sağlık.Fenerbahçe taraftarını çok güzel özetlemişsin..