25 Ağustos 2011 Perşembe

Ve Fenerbahçe Yeniden Doğar


3 Temmuz 2011 hayatımda en üzüldüğüm günlerden biriydi..Daha şampiyonluğun tadını doğru düzgün çıkartamadan yaşananlar beni çok hırpaladı..Sürecin devamında medyadaki leş kargaları,taraflı yayınlar,yalan haberler,hukuksuzluklar,belirsizlikler bizler için çok keyifli geçmesi gereken 2011 yazını tam bir ızdıraba çevirdi..

10 tane kötü haber , 1 tane iyi haber..Neredeyse 2 aydır böyle yaşıyoruz..3 Temmuz'dan beri allak bullak olduk..Fenerbahçe ile yattık , Fenerbahçe ile kalktık..Burada,twitter'da sürekli birbirimize omuz verdik , mücadeleden kaçmadık..

Muhteşem organizasyonlar yaptık ve Türkiye'ye bu ülkenin en büyük taraftarını bir daha tartışmamak üzere gösterdik..

3 Temmuz ile başlayan bu süreç benim için bugün , yani 25 Ağustos 2011 günü resmen bitmiştir..

Hayatımın en mutsuz günlerinden , hayatımın en mutlu günlerinden birine geçerek sona erdi bu süreç..

Kamuoyu önünde aklanmamamıza , spor toto süper ligde devam etmeyeceğimize , şampiyonlar liginde oynamayacağımıza rağmen hemde..Ali Koç gözleri ağlamaktan şişmiş , konuşurken bir sonra ki cümlesinde hıçkıra hıçkıra ağlayacakmış gibi ekran karşısına çıkıp , bu takım Bank Asya'da oynamak istiyor dediğinden beri çok mutluyum..

Fenerbahçeli olduğum için en çok gurur duyduğum , en mutlu olduğum gün bugün benim için..

25 Ağustos 2011 akşamı Fenerbahçe ayağa kalkmıştır..Üzerine atılmaya çalışılan bütün boku çamuru da bir kenara savurmuştur..

1907'de olduğu gibi yeniden doğmuştur bu kulüp..

Ali Koç bu kulübün yeni Ayetullah Bey'i olmuştur..

Bugün Ali Koç'un gözlerinden damlayan yaşların içerisinde çok kişiyi boğacağız yakın gelecekte..

Bu onurlu davranışı sergileyen teknik direktör ve bu takımda oynamaya devam edecek oyuncular Fenerbahçe tarihinin en onurlu ve saygın spor adamları olmuştur..

Ve bugünlerde bu takıma daha da fazla aşık olan , daha da fazla destek olan , elindeki avucundakini veren Fenerbahçe taraftarı da dünyanın en büyük , en asil taraftarı olmuştur..

Kim gitmek istiyorsa gidebilir..Giden gider , kalan sağlar bizimdir..Kalan sağlar başımızın tacıdır , öl deseler ölürüz onlar için..Bu da böyle bilinsin..

Türk futbol tarihinin en onurlu adımını attık..Gurur duyuyorum kulübümle..Yalandan kupayı iade edip , kupanın haklarından faydalansaydık farklı olurdu herhalde..Ama bize kaypaklık yakışmazdı..

Fenerbahçeli olmanın gururu bize yeter..Çok mutluyum bu gece Fenerbahçem..

Bundan sonra herşey çok farklı olacak..

Büyüktük , devleştik.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Süper yazı yine facebook da da paylaştım...Bu arada facebook da sana ekleme talebi de yollamıştım yanlış anladıysan kusura bakma..

Emeğine sağlık


Nabi İlter Havuçgil

mel dedi ki...

fenerbahceyi zor bir dönem bekliyor. beklenildiği büyüyebilecek mi taraftarı.

yalnız, fotoğrafta "mi" bitişik yazılmış ve çirkin durmuş.