15 Ağustos 2011 Pazartesi

Beni Öldürmeyen Şey , Beni Güçlendirir


42 gündür bize zehir ettiler dünyayı..

Her gün aynı sıkıntılarla uyandık güne..Her gün aynı sıkıntılarla yastığa koyduk kafamızı..

Bir gün Ekrem çıktı , bir gün Baransu..Rasim Ozan'ın bağırışmaları hala kulaklarda..

Ana haberlerde yalan/dolan haberlerden nefes alamaz duruma geldik..

Gazetelerde çıkan haberlerin aslı astarı olmadığını insanlara anlatmak uğruna dilimizde tüy bitti..

Huzurumuzu kaçırdılar..Emenike'yi kaçırdılar..Alex'e bile çamur atmaya kalktılar..

Başkanı bitirdiler , Aykut hocayı üzdüler , köprü yolunda bebeklere gaz bombası attılar..

Türkiye'nin 4'te 3'ünü medya kanalıyla zehirleyip üzerimize saldılar..Biz biraz daha omuz omuza verip güçlendirdik safımızı..

Soruşturmanın işleyişinde ki sıkıntıları anlattık..Savcının sorduğu 'topu niye dışarı attın' sorularıyla Fenerbahçe'yi düşürmeye çalışıyorlar , yazılana çizilene inanma Fenerbahçeli diye birbirimize destek olmaya çalıştık..

Organizasyonlar yaptık , her yerde hakkımızı savunduk ve artık eskisinden çok daha fazla kulübümüze bağlandığımızı cümle aleme gösterdik..

Bu süre boyunca bizim elimizden bizim hayatta en değer verdiğimiz şeyi almaya çalıştılar,ona leke sürmeye çalıştılar..42 gündür yapılması gereken açıklama bugün güç bela federasyon tarafından yapıldı..Ne dedi federasyon..?Hukuk dedi..Ama Rasim Ozan'ın Mehmet Baransu'nun hukuku değil..Yazılı hukuk kuralları..

Elbette savaşımız,mücadelemiz bitmedi..Başkanımız,yöneticilerimiz hala içeride..Onların da kulübümüz kadar masum olduğuna ilk günden beri inancımız tam..Onlar da dışarı çıkana kadar rahat yok bizlere..

Takım saha içinde , taraftar tribünlerde tüm Türkiye'ye neyin ne olduğunu göstermek zorundadır bu sene artık..

Bugün 42 gündür yazılı ve görsel medyada , sosyal medyada Fenerbahçe'ye yargısız infaz yapanlarla , Aziz Yıldırım'ın ölmesi için temennide bulunanlarla , birbirlerini forum sayfalarında tebrikle başlayıp , beyaz kapakla dergi çıkartıp toplumun sakinliğe ihtiyacı varken rakibini biraz daha hedef gösterenlere , Aziz Yıldırım'ı pankartlara makara konusu olarak çizenlerle hesaplaşma zamanı..

Bu sene farklı bir sene olacak hepimiz için..Maç yazıları falan yazıcaz yine ama benim için en büyük ölçü bu takımın nasıl bir karakter ile savaşacağı olacaktır..Onlara inancımız tam..

Dediğim gibi hiçbirşey bitmiş değil , aksine yeni başlıyor yolumuz..Rahatlama,gevşeme yok..Daha verilecek çok cevap var..Saha içinde de , saha dışında da..

1 yorum:

Adsız dedi ki...

tek kelimeyle harika,bu yazınızı en başta bütün branşlarda ki sporculara okutulmalı...!saygılar(mustafa)