3 Temmuz 2011 Pazar

Alın Sizin Olsun


Alın sizin olsun..İstemiyoruz gerçekten..Bu ülkede Fenerbahçe'nin şampiyon olmadığı her sene alınan kupalar 'alın teri'dir..Oyuncuların hepsinin analarının ak sütü gibi helaldir o şampiyonluklar..

Denizli'deki Galatasaray atkıları , Galatasaray şampiyonluğundaki Beşiktaş formaları , Bursa şampiyonluğunda Trabzon tribünlerinin Bursa tezahuratları , Karabük maçında 90+3'te gol arayan kaleci Tomic'in Trabzon maçında yediği goller , 90+4'te Santos ile kazanılan Antep maçındaki Antep ile Trabzon maçında 10 dakikada 3'lük olan Antep..(Haluk Ulusoy zamanı zorlu geçmesi beklenen Galatasaray maçları gibi) Karabük'te ki Trabzon sesleri..

16 Nisan'dan öncesi araştıralmıyormuş yasadan ötürü (: .. Ne garip Trabzon'dan puan alan tek takım inceleniyor..Hayırdır..?Yazılan senaryoda Trabzon'un full çıkartması mı gerekiyordu..?O şemsiye sizler çırpındıkça,umutlandıkça daha derine iniyor..Fenerbahçe'ye hiçbir şey olmaz merak etmeyin siz..

Telekom tarafındaki kalenin sol kale direğini de alın soruşturmaya..90+4'te Santos'a yaptığı asistte biraz sıkıntı var..Ağır şüpheli..

4 yorum:

Adsız dedi ki...

O şemsiye sizler çırpındıkça,umutlandıkça daha derine iniyor..KAHKAHA ATTIM:))) ASLINDA BAKARSAN DURUM ÇOK VAHİM,BAKALIM İDDAA MAKAMININ İNCELEMESİ BİTİPTE BOŞ ÇIKINCA BİZİM KARŞILIĞIMIZ NASIL OLACAK ONU ÇOK MERAK EDİYORUM,BU İDDAALARDA BULUNAN YÖNETİCİLER BU İMAALARDA BULUNAN GAZETECİLER MESLEGİ VE YÖNETİCİLİGİ BIRAKACAKLAR MI? ÖZÜR DİLEYECEKLER Mİ?

maestro dedi ki...

futbolun temiz olduğu konusunda kimsenin vicdanı rahat değil.
16 Nisan öncesinin araştırılamaması bir kanun zaafı. Ancak olay şudur ki suçun oluşması direk kanunla bağlantılıdır.Olmayan kanunun suçu olamaz. ha bundan önce şike kanunu yokmuydu?buradaki zaafta bu. ve utanç verici. ancak bu zaaf, eğer gerçekten böyle durumlar varsa bunların cezalandırılmasına engel değildir.Soruşturulması günah değildir, ayıp değildir, haksızlıkta değildir. ohoo, geçmişte neler oldu neden bize bulaşıyorsunuz demek direk suçu üstüne almak oluyor. Ve yazıdan da bunu ima ettiğiniz açıkça çıkarılabiliyor. Ve bu gocunma niye? Aslında beklenen durum fütursuzca kupa fetişi yapmaktansa, fenerbahçe taraftarının kendini yargıç yerine koyup herkesi kafadan suçsuz bulup, suçu polise hatta dini tarikatlara atmasındansa, eğer biz bu kupayı böyle kazandıysak lanet olsun bunu yapanlara demesi olmamalı mı? Sadece internette yazan kadarını biliyoruz. Ne kadar içindeyiz işin? Neye göre karar alıyoruz? Bir yandan da tepkinizi haklı buluyorum, duygusal yönü var işin... Yazıyı @siradanbirblog tweetleyince gördüm olayla ilgili içimi döktüm. sadece yazıya bağlı kalmadım.

Tuğberk dedi ki...

Ben twitter'da da şunu yazdım..Hani 16'sından öncesi neden araştırılmıyor demek bizi zan altında bırakıyor..ben bu kulübün en basit tanımıyla şike yaptığına mantık çerçevesinde inanmıyorum..Çünkü bahsi geçen maçları biliyoruz..Hiçbirinde bir şike maçı gibi maç oynanmadı..Fenerbahçe taraftarının çok dolu olduğu konular bunlar nedenleri de yıllardır çok açık..Denizli'de elimizden alınan şampiyonluktan sonra bu taraftarların bunları tekrar yaşamaya da bunlarla suçlanmaya da tahammülü yok..

Detayları elbette bilmiyoruz ancak herkesin kesinlikle bildiği birşey varsa o da Gaziantep maçında 90+4'te o top içeri girmeseydi bugün herkes sessiz sakin bir pazar gününe uyanacaktı..İşte rahatsızlık verici olan bu..

canarino giallo dedi ki...

.(nokta) yazmam yeterli olacaktır