2 Haziran 2011 Perşembe

Yeni Sezona Doğru Fenerbahçe


Her sezonun bitiminde teknik direktör veya yöneticiler çıkıp , gelecek sene çok güçlü bir kadro kuracaklarını ve transferlerin sezon öncesi kampa mutlaka yetişeceklerini söylerler..Bu hiç şaşmaz..Ama bunun bir kez bile ağızdan çıktığı kolaylıkla gerçeğe dönüştüğünü görmemişizdir..Fenerbahçe sezonu şampiyon olarak bitirdikten sonra , diğer takımlarla sözleşmiş gibi transferleri de arka arkaya duyurmaya başladı..Elimizde Emenike,Serdar Kesimal,Orhan transferleri var..

Emenike ile ilgili yazı yazmıştım..Es geçenler varsa buradan okuyabilirler..Bir diğer transfer Orhan için birşeyler söyleyelim..Orhan hem sağ bek hem de stoper oynayabilen bir oyuncu bildiğiniz üzere..Fenerbahçe'nin Okan Alkan'ı kiralık göndermesinin ardından o bölgede tek alternatifi hücumu çok kısıtlı olan Bekir olunca , o bölgeye Orhan'ın transferi yerinde bir hamle oldu..Gökhan Gönül ile Oftaş forması altında önlü arkalı oynayan Orhan'ın rotasyona derinlik katacak bir hamle olduğunu söylememiz gerekiyor..

Orhan çok koşan , mücadeleci bir oyuncu ama tekniği zayıf..Gökhan Gönül'ü izleyen bu gözleri etkilemesi için mutlaka kendini yontması gerekiyor bu konuda..Bunun dışında geçen sene çok yıpranan Gökhan'ın zaman zaman gönül rahatlığı ile dinlendirmek için de faydalı bir transfer oldu Orhan..

Serdar Kesimal transferi bana göre çok kritik bir transfer..Yobo'nun alınacağını düşünmüyorum şahsen artık..Şu zamana kadar geçen sıkıntılı transfer görüşmelerine bir de Yobo'nun hanımı faktörü girdiyse sanırım Yobo'dan vazgeçilecek..Orada Serdar Kesimal direk oynayabilir mi yoksa o da mı rotasyon için düşünülüyor burası çok kritik bir karar..22 yaşında milli formaya kadar yükselen Serdar bu takıma adapte olursa hem bir yabancı kontejanı açılır hemde Fenerbahçe nihayet yıllardır arayıp bulamadığı genç yerli stoperine kavuşur..

Burada soru işareti şu..Şampiyonlar Ligine Serdar ile girmeye cesaret edilebilir mi..?Lugano'nun yanına çok iyi bir yabancı stoper alınırsa Serdar kulübede paslanmaz mı..?Bunlar şimdi soru işareti olarak bekliyor..

Yapılacak en kritik transfer hamlesi elbette Emre'nin yanına gelecek oyuncu..Buraya oyunun iki yönünü oynayabilen bir oyuncu alınmak zorunda..Fransa'dan gelecek gibi duruyor bu isim..Aykut Kocaman'ın bu bölgeye yapacağı transfer gelecek sezonun Fenerbahçe performansını minimum %20 etkileyebilecek durumda..

Tabii yapılacak transferler kadar elde tutulması gereken oyuncularda var..Volkan-Gökhan-Santos üçlüsünü takımda tutmak çok iyi 3 transfer yapmak kadar değerli şuan..Gökhan'ı sanırım Atletico Madrid istiyor..Bence Atletico Madrid'i , Fenerbahçe'ye tercih etmeyecek Gökhan Gönül..

Santos-Barcelona muhabbetinde birşey yapmak kulübün elinde değil elbette..Bağlasasn durmaz..Barcelona'nın sol beke bir oyuncu alacağı kesin gibi duruyor..Bu isim de özellikle ikinci yarıdaki performansıyla Andre olabilir..Volkan desek bana göre şuan Avrupa'da her takımda oynar..Ama Volkan-Gökhan ikilisinin gideceğini düşünmüyorum ben..

Yerli olarak pazardan alınabilecek Sezer var gibi duruyor artık sadece..Ancak Sezer'e takımın ihtiyacı var mı..?Emre-Mehmet-Selçuk-Cristian-yeni gelecek yabancı-Gökay-Özer gibi oyuncuların yanına Sezer'i almak bana kalırsa mantıklı değil..

Hiç yorum yok: