14 Haziran 2011 Salı

Villa Taraftarı McLeish'i İstemiyor


İngiltere'de lokal derbilerin o kulüplerin taraftarları açısından ne kadar önemli olduğunu biliyoruz..Futbolun kalbinde yaşanan bu rekabetler futbolu futbol yapan en önemli etkenlerden..

Alex McLeish geçen sezonun en enteresan teknik direktörlerinden biriydi..Birmingham ile Lig Kupasını Arsenal'i finalde yenerek kazanan bu takım , ligin bitimine 5 hafta kala ligde 14. sırada ve rahat bir konumdaydı..Lig kupası ile kulüp tarihinin en büyük başarısını yaşatan Alex McLeish,ligin son 5 maçında sadece 1 puan alarak dramatik bir şekilde küme düştü..

Birmingham taraftarının sevinçten ve üzüntüden ambele olduğu yılın ardından en büyük rakipleri Aston Villa'nın Alex McLeish ile anlaşmak üzere olduğu haberleri üzerine Aston Villa taraftarları ayaklandı..

Aston Villa'lı taraftarlar resmi taraftar sitelerinde bir açıklama yaptılar ve McLeish'i istemediklerini , eğer İskoç hoca takımın başına gelirse kombine alan birçok Aston Villa taraftarının kombineleri kulübe iade edeceklerini ve hoca eğer gelirse onun gelişinin ardından da kulübün bu kombineleri satamayacaklarını söylüyorlar..

Taraftarların karşı çıkma nedeni sadece Birmigham hocası olduğu için de değil..McLeish'in takıma oynattığı futbolu da Aston Villa'da izlemek istemediklerini söylüyorlar..

İşin diğer boyutunda ise Birmingham 5 milyon pound istiyor Alex McLeish için..Bakalım bu hikaye nasıl sonuçlanacak..

Hiç yorum yok: