2 Haziran 2011 Perşembe

Şampiyonluk Hikayeleri - 5


Son 2 haftaya girerken Fenerbahçeliler yine rahat değillerdi..Nasıl rahat olsunlar ki..?2 haftaya girerken lider olan takımın şampiyonluk şansı çok yükseklerde olsaydı Fenerbahçe son 2 maçına 20.şampiyonluğunu elde etmek için çıkardı..Yani kağıt üzerindeki gibi işlemiyordu sistem..Çıkıp buraya kadar nasıl getirdiysen bundan sonrasını da emeğinle,alın terinle kazanıp kupayı kaldırman gerekiyor..

Ankaragücü maçı kağıt üzerinde kolay diyebileceğimiz maçlardan biriydi..Yani şampiyonluk stresi oyuncuların ellerini ayaklarını birbirine bağlamazlarsa Fenerbahçe'nin maçı kazanması büyük olasılıktı..

Ne futbolcular ne taraftarlar maçın 6-0 biteceğini tahmin etmezdi herhalde..6-0 bir yana Alex'in 5 gol atacağını kim bilebilirdi..Ancak maçlardan önce mikrofon uzatılan minikler der hani 5 tane Alex atacak diye..O miniklerin rüya kahramanları gibi bir maç geçirdi kaptan o gece..Fenerbahçe için artık rota Sivas maçıydı..Kazanılırsa şampiyonluk gelecekti..Tıpkı Denizlispor ve Trabzonspor maçlarında yapması gerekip yapamadığı gibi..

Sivas maçı bizlerin saçlarını döken/beyazlatan bir maç olarak hafızalara kazındı..Erken gelen gol , beraberlik , Selçuk Şahin'in alışılmış füzesi , kaptanın muhteşem frikiği , laubalilikten yenen gol ve Yobo'nun belki ilk ve son Fenerbahçe golü..90+1'de yenen gol , maçın bitimine 20 saniye kala Sivasspor kalecisinin topu şişirmesi ve Fenerbahçe taraftarının soğuk terler içindeki bekleyişi..

Ve sonra yanan meşaleler,sevinç gözyaşları,omuz omuzalar..Nihayet arkadaş..Nihayet camianın büyük bir iştahla beklediği şampiyonluk gelmişti..

18.şampiyonluğu Fenerbahçe tarihinde apayrı bir yere konulacaktır..5 parçada yazdığım bu ligin ikinci yarısının altında Fenerbahçe'nin tarihinde eşi benzerine ulaşmadığı performansı ve inanmışlığı yatıyor..Belki 100.defa yazıyorum bu yazacağımı ; bu takımın isteyerek , inanarak ve tribünlerin onlardan her zaman istediği şekilde formayı ıslatacakları şekilde oynamalarının sonuçları bunlar..Gelecek sezon bu performanslarından sonra bu takımı isteksiz oynarken görmek bizleri yine delirtir..Bende maç yazılarında yine yazarım ' Bu Cristian hede hödö..' diye..Bu takım tüm psikolojik sorunları çözüldüğünde ve kendileri de bu işe baş koyduklarında neleri yapabileceklerini tüm Türkiye'ye gösterdi..

Şampiyonluğun pek çok kahramanı var..Aziz Yıldırım'dan başlayıp,Aykut Kocaman'da yoğunlaşan,saha içerisinde Alex'in liderliğinde tüm takımın canını dişine takarak , tırmalaya tırmalaya elde ettiği bir zaferdir bu..

Artık biz de geçen sezonu bir kenara bırakıp önümüze bakmaya başlayalım..Ama gerçekten unutulmayacak bir sezondu..Fenerbahçe'nin yakın geleceğinde de sık sık örneği verilecek bir sezondu..Tamam son kez yazıyorum : Örnek verilecek çünkü bu takım inanmıştı..

Hiç yorum yok: