13 Haziran 2011 Pazartesi

Günün Fotoğrafı / Şampiyon Mavs


Dün akşam efsanevi bir Canada GP'si izledik..Hakikaten Formula'ya ilginin birkaç sene öncesine göre azaldığı bir ortamda böyle bir yarış bünyelere çok iyi geldi..Yarış baştan sonra hikayelerle doluydu..Yarışın en can alıcı hikayelerinden bir tanesi Schumi'nin Formula'ya geri döndükten sonra ilk kez podyuma çıkacak olmasıydı..Schumi son anda podyum dışında kalıp bizleri üzmüştü..

Bir diğer Alman'ın yüzümü güldürmesini bekliyordum gece..Maç başından sonuna kadar küçük süreler dışında sürekli Dallas'ın kontrolü altındaydı..Dirk'in çok kötü oynadığı bir ilk yarıyı bu sene şampiyonluğa lig başlamadan koluna yaptırdığı kupa dövmesiyle ne kadar inandığını gösteren John Terry'nin müthiş çabasıyla götüren Dallas , ikinci yarıda direksiyonu tamamen ele alıyor ve organizasyonun ilk şampiyonluğuna kavuşuyordu..

Dirk'in maç bitiminde kendine inanamadan doğrudan soyunma odasına gitmesi,96 finallerinde Jordan'ın şampiyonluktan sonra soyunma odasında ağlamasını herkese akla getirdi..Dallas bu kupayı sonuna kadar haketti..Dirk - Kidd - Terry gibi kariyerlerinin son düzlüğünde ki bu 'iyi adamlar' ın kupaya kavuşmaları çok şık oldu..

Bir de işin Miami boyutu var..Lebron'a çok ciddi bir tokat indi..Big 3 olmanız takım olmanız anlamına gelmiyor..Dallas Big 5 gibi oynarken , Miami Big 3'ün tam tersi Wade'den başkasının sorumluluk almadığı , el yakan toplarda toptan kaçan bir King (!) James ile NBA tarihinin en büyük tokatlarından birini yedi..

Genel olarak Türkiye'deki basketbolseverlerin %90'ı da Dallas'ın kupayı almasına çok sevindi..Kobe'de dün gece gerine gerine yüzünde hafif bir tebessümle kendilerini 4-0 ile süpüren Dallas adına sevinmiştir..

Lebron yeteneği ile asla bir looser değil fakat mental olarak yeteneklerini besleyemediği sürece bir loser olacak gibi duruyor..Kupa için Miami'ye geldiğinde , Big 3 kurulduğunda ve ligi rekorlarla bitirecekleri düşünülürken , son duraklarındaki oyunculardan yedikleri bu ağır tokat kariyeri boyunca unutamayacağı bir acı..

Lebron ve Wade 'sick Dirk' taklitlerini kendilerine saklasınlar..Dirk şuan Kral tahtında ve taklit yapmasını gerektirmeyen bir gerçekle orada oturuyor..

MVP..

Hiç yorum yok: