4 Kasım 2010 Perşembe

Milan : 2 - 2 : Real Madrid


Bay Arıza..Stada daha gelirken bu kafayla geliyor zaten..Önceki gece İtalya'da ona olan özlemlerini pankartlarla gösteren Inter'li taraftarlara o da bu hareketiyle selam göndermiş olsa gerek..Madrid San Siro'ya gelirken civardaki Milan taraftarına geçtiğimiz yıl yaptığı 'üçlü'yü hatırlatıyor burada Jose..

Haftasonu Milan'ın Juve'yi yeneceğini düşünüyordum..Arada laf İtalya ligine geldikçe bu sene ne olursa olsun lig favorimin Milan olduğunu yazmıştım..Juventus gibi önemli bir maçta kendi evlerinde yenilmeleri , Jose etkisi , formunun zirvesindeki Real Madrid gibi etmenler birleştikçe bu maçı da Real'in rahat kazanabileceği düşünülüyordu..Futbol hangi seviyede olursa olsun kağıt üzerinde sonuçlandırılan bir oyun değil tabii ki..

İlk yarı karşılıklı ataklarla geçti..Di Maria-Higuain ikilisi etkiliydiler..Ronaldo-Mesut ikilisini Gattuso liderliğinde sindirmeyi başardı Milan..Maç 0-0 iken iki takıma da gidip geldi..Di Maria ve Higuain'in kaçırdıklarına İbra'nn kaçırdıkları eklenince oyun 0-0 devam etti..Derken klasik bir Higuain golüyle Real devreye önde girdi..

Jose'nin oyun olarak istediği belki sahada yoktu fakat skor gelmişti..Moralsiz Milan'ı devirmek artık çok daha kolay olacaktı..

Ancak Jose'de başına ne gelebileceğini biliyordu..Maçtan önce en korktuğum adam dediği Inzaghi imzası olan iki golle oyunu bir anda Milan'a döndürdü..Pippo'nun bu golleri dünya futbol literatürüne onun ismiyle yazılacaktır..Golcü güdüleri , nerede duracağını bilme , golü koklama vb. ne kavram geliyorsa aklınıza onların hepsi Flippo Inzaghi'de doğuştan varolan yetenekler..Bu adam yukarıda resmini gördüğünüz , futbolla çok alakalı olmasanız bile en az bir 20-30 kere sizin de şahit olduğunuz sevinci yaşamak için doğmuş..

2-1'den sonra oyun Madrid'in kontrolüne girdi..Mesut'un şutları dışında tehlike yaratamayan Real son dakikada duran top devamında bulduğu golle 1 puanı kaptı..Açıkçası İtalya'da Milan'ı destekleyen ama aynı zamanda Mourinho'yu da seven biri olarak şu maçın berabere bitmesine üzüldüm..Milan bu tip tramvaları yaşamaya çok alıştı çünkü..Real Madrid'i pardon Jose'li Real Madrid'i yenselerdi onlara çok büyük moral olurdu..

Jose'de böyle devam ederse son dakikada yırttığı maçlardan bir kitap çıkartıcak malzeme olucak elimizde..
Son olarak..Gattuso'ya olan saygım biraz daha arttı..Ronaldo'yu iyi dövdü maçın başlarında..Ronaldo'da o siniri gitti Abate'den çıkartmaya çalıştı..Bir de yalandan tokat yedim triplerine girdi..Yiyorsa Gattuso'ya yapsaydın babayiğit..Kendini küçük düşürme..

Hiç yorum yok: