4 Kasım 2010 Perşembe

Gareth Bale / Sol Bekteki Messi


FM tayfasının yakından tanıdığı , şans bulmasına rağmen ' ula bu adam neden kendini göstermiyor ' diye 1,1.5 senedir düşündüren Gareth Bale bugün başta İngiltere olmak üzere tüm Avrupa'da rüzgar gibi esiyor..

Rüzgar dediysek mecazi anlamda da demedik , yanlış anlaşılma olmasın..Bale bildiğin esiyor..Gelip size dünyanın en iyi sağ beki kim desem ofansif gücünden dolayı Daniel Alves mi yoksa Maicon mu diye düşünürsünüz..Ancak ortada bir gerçek var ki savunma açısından baktığımız zaman Maicon , Alves'in de önünde bir oyuncu..Yani dünyanın en komple sağ bekinin Maicon olduğundan şüphemiz olmaz sanırım..

Gareth Bale 2 haftadır Maicon'u doğduğuna doğacağına pişman etti..Milano'daki hat-trick'den sonra White Hart Lane'de de Bale , Maicon'u darmadağın etti..Hani her türlü çalımı attı..Sağından attı solundan geçti , belini kırdı , çalımlayarak geçti..Bir sol bekin bu kadar üst düzey bir turnuvada bu kadar üst düzey bir savunma takımının bu kadar üst düzey bir sağ bekini iki maçta ezmesi çok enteresan oldu..

Gareth Bale tabii şuan İngiltere'de her gazetede manşetlerde..Tottenham'da mutlu olduğunu , burayı sevdiğini falan söylüyor şu sıralarda..Kontrat bitim tarihi olan 2014'e kadar Tottenham'da kalacağını söyleyerek biraz erken konuşmuş Bale..

Barcelona'nın aksayan sol bekine bir Messi etkisi daha fena olmaz..Dünyada sol bek izlemeye hasret kalmışken bu bölgeye böylesine bir adam gelmesi bizleri mutlu etti..

1 yorum:

Arkhe dedi ki...

Mükemmel fotoğraf.