4 Kasım 2010 Perşembe

Barcelona : 61 - 69 : Fenerbahçe


Rüya gibi..Şimdi burada oturup maç analizi yapacak değilim..Her boku bilen adam moduna girmek istemiyorum..Ama alınan sonuç gerçekten hakkında birşeyler yazmaya itiyor insanı..Son Avrupa Şampiyonunu maçın başından sonuna kadar kontrol altında tutup , deplasmanda yenmek çok büyük bir iş..

Fenerbahçe'nin bu yapılanması yılların planlamasının ardından gelen bir sonuçtur..Aydın Hoca ile başlayıp 100.yılda şampiyonluğu getiren yapıya gelen Bogdan Tanjevic ve devamında tekrar Aydın hocanın tepe görevde olduğu , koç olarak da çok önemli bir isim olan Neven Spahija'nın getirilmesi ve kaliteli bir kadronun kurulmasıyla takımın geçen senelere göre en büyük farkı ortaya çıktı..

Bu farkın adı ' kendine güven ' Barcelona gibi bir deplasmanda bile bir an bile olsa kendinden şüphe etmedi oyuncular..Saçmalamadılar , savunma disiplininden vazgeçmediler..Bunu Barcelona gibi bir rakip karşısında deplasmanda maç boyu yapmak çok büyük bir iş..Ki zaten ancak böyle kazanabilirsiniz bu maçları..

Basketbolda oyunu savunmanın kazandırdığının bir örneğini daha izledik bu akşam..Geçen seneye göre güven farkının en önemli göstergesi Kinsey - Greer ve Vidmar gibi oyuncuların performans farkıdır..Üstelik şuana kadar takımın en iyisi olarak görülen Lavrinovic'in hücumda hiçbirşey ortaya koyamadığı bir maçı kazanıyorsunuz..

Maçtan önce gelip Lavrinovic 3 sayıda kalıcak deseniz , kaç sayı fark yedik acaba diye düşünürdüm..Fenerbahçe bugün 8 sayı farkla kazanan taraf oldu..Mirsad - Ömer gibi kurt yerliler sürekli katkı veriyolar..

Ve maçın süper ikilisi Roko Ukic ve Marko Tomas..O salonu çok iyi bilen bu ikilinin en büyük artıları sorumluluktan hiç kaçmamaları ve kritik anlarda attıkları sayılar..

Fenerbahçe'yi izlerken çok oturmuş , düzenli ve komple bir takım havasını alıyorsunuz..Bu takıma destek şart..Birşeylerin değiştiği , olgunlaştığı , oturmaya başladığı çok açık..Euroleague'ye 3'te 3 ile başlamak çok büyük bir iş..

Haftaya çarşamba gününe program yapmayın..Herkes Sinan Erdem'e..Rakip bir başka dev Siena..Alınacak bir başka rövanş bizi bekler..

Geyikle bitirelim keyifler yerindeyken..3 hafta önce bu Barcelona Lakers'ı yendi..

Lakers değiliz sizi öperiz gençlik..

Hiç yorum yok: