27 Eylül 2010 Pazartesi

Dön Tuncay..

Tuncay Şanlı son haftalarda o beğenmediğimiz Stoke City'nin lig maçlarının kadrolarına bile giremiyor..Hakkında yapılan bazı spekülasyonlar oldu son dönemde..Yok 2 paket sigara içiyormuş , bira elinden düşmüyormuş vs..

Tuncay Avrupa'ya giderek bana göre eleştirilecek birşey yapmadı..Elbette Fenerbahçe'de kalmasını çok isterdim fakat yaptığı tercih kim ne derse desin Premier Lig'di ve ilk iki sezonunda ismini duyurmak açısından fena işler yapmadı..Bir hafta Anfield Road'da ertesi hafta Old Trafford'da oynamak bambaşka bir his ve özgüven olsa gerek..Bunu yaşaması onun kariyeri açısından gerçekten mükemmel birşey..

İyi hoştu ama artık o dönemlerde geride kaldı..Stoke City menajeri Tony Pulis ile yaşadığı sıkıntılar , Stoke City'nin güçlenen forvet rotasyonu (Jones-Fuller-Gudjohnsen-Sidibe-Tuncay) ve Tuncay'ın da düşen performansı yüzünden bu saatten sonrada bu yukarıdaki isimler arasında şans bulması çok zor görünüyor..

E artık yeter Tuncay..3 seneni de doldurdun eyvallah..Artık hem kendin için hem de Fenerbahçe için Kadıköy'e dönme vaktin geldi..Bu takımın her zaman Tuncay karakterinde oyunculara ihtiyacı var..Bizlerin dilinde 'Tuncay Ruhu' diye birşey yarattıysan eğer o ruha inan en çok ihtiyacımız olan sene bu sene herhalde..Kendi adına da orada yedekte bekleyerek , hatta yedek bile olamayarak , vakit kaybetmeye , yeteneklerini köreltmeye gerek yok..Ocak , bilemedin Haziran'da dön , çubukluyu sırtına geçir..

4 yorum:

aspayze dedi ki...

Kalsaydı Fenerbahçe'nin en büyük efsanesi olarak Türk futbol tarihine adını altın harflerle kazıyacaktı. Daha büyük başarılar için gitti ama şimdi Stoke'da unutulmuş bir yedek. Adının sonsuza kadar anılmasına karşılık ingilizce öğrendi. Bence kendisi için hiçte iyi bir tercih olmadı. Geri gelirse birilerinin onu hatırlaması ve efsanelerin arasına adının yazılması için yeniden fırsat yakalar. Yok kalırsa, muhtemelen ortalama bir avrupa liginde ortalama bir forvet olarak kariyerini tamamlar.

GÜRAY İŞDAŞ dedi ki...

Tuncay konusunda çok saygıdeğer!!medyamızın yazmadığı bir konu var.Tuncay Şanlı ingiltere premier liginin 2.yarısına kadar forma giyemeyecek.Çünkü Stoke city takımı federasyone verdiği 25 kişilik kadroda adını bildirmedi..yarıda da ne olur bilinmez.Ama biz bunu malesef ülkmizde öğrenemiyoruz...

Jackie Brown dedi ki...

Şahsen eski Tuncay'ı takımda görmeyi çok isterim ancak Aziz Yıldırım bonservisine sanırım kuruş bile ödemez. Ayrıca eski Tuncay dedim çünkü bu yazılan şeyler doğru ise gerçekten gelse bile eskiyi özletir diye düşünüyorum.

Son olarak Güray İşdaş bildirmiş ;
gerçekten öyle ise kesinlikle takımdan ayrılacaktır diye düşünüyorum.Medyamızda böyle bir haberin olmaması düşündürücü.

Sekhranikos dedi ki...

Gelmesin, bizim taraftarın bu romantizmini anlamıyorum. Bir adamın avrupaya gitmesini anlarım ama midslbrougha ya değil! Elbette direkt arsenal manu olmayabilir ama sıra üstü everton bile kabul edilebilirdi.

Bir adamın bir aşkı varsa bunu sırf başka şeyleri denemek için terketmez. terkediyors o aşk onda yoktur.

Yıllarca oynasa da selçuk nasıl efsane olmayacaksa tuncay şu an dönse yine efsane olamaz. Etmeyin canlar. Böyle adamların sevilmesini istemiyorum.

Sevmeyin onu:)))))) Beni sevin siz:)