29 Eylül 2010 Çarşamba

Sami Yen'de de Attı..


Geçen sene blogda bir yazı yazmıştım Galatasaray deplasmanı öncesinde..Alex'in Türkiye'de gol atmadığı tek stadyum olan Sami Yen'deki belki de son Galatasaray-Fenerbahçe maçında boş geçmemesini umarak..

Mesela bu sene ligdeki takımları ele alarak bir bakalım..Sıralamadan gidiyorum..Bursa'da attı,İnönü'de attı,Avni Aker'de attı,Kayseri'de attı,Ankara'da attı,İzmir'de attı,Antalya'da attı,Gaziantep'de attı,Sivas'da attı,Eskişehir'de attı..

Şuan süper lig'de oynayan takımlardan sadece Konya'da gol atamadı Alex..2 hafta sonra Konya deplasmanında da gol atarsa şuan süper lig'de tüm rakiplerin sahalarında gol atmış olacak..Karabük'ü saymadım tabii bu arada..

Sami Yen'de Galatasaray'a olmasa bile Kasımpaşa'ya attığı gollerle kişisel vedasını eksik etmedi Alex..Şu istatistiğe ulaşan veya yakınına yaklaşan bir yabancı oyuncu Türkiye'ye gelmiş midir veya bundan sonra gelmesi ne kadar olasıdır onu da sizler düşünün..

2 yorum:

sıradan biri dedi ki...

Önder hocamın ifade ettiği gibi ise, oyuna sonradan girmesi daha faydalı olabilir.
Oyunun başında henüz temposu düşük görece olarak düşük iken, Stoch, Özer veya Semih daha yararlı olabilir.

sıradan biri dedi ki...

Bu istatistiklere kimse ulaşamaz.
Ancak bu yılki temposu ile bence assolistlikten, kritik zamanların çilingiri rolüne geçmesi, kendisi ve Fenerbahçe için hayırlıdır.