24 Ağustos 2010 Salı

Spor Toto Süper Zeminlerimiz


Türkiye'yi anlamak mümkün değil..Hissedilen sıcaklıkların 40 dereceden fazla olduğu dönemlerde lige başlıyoruz..Su molası falan filan ile geçiyor bu dönemler..Ne o 2 buçuk ay devre arası yapıcaz diye..

İşin bir başka boyutu da stadların halleri..İlk hafta İzmir'de Buca-Beşiktaş maçının skandal çimlerine bu hafta Avni Aker - İnönü - Sami Yen'de katıldı..Hatta 2 ay süreyle dinlenmeye bırakılan Saracoğlu'nun çimleri de hiç iyi sinyaller vermiyor..Lige bu kadar uzun süreli aralar veriyoruz , gidip bir Barcelona gibi senede kendi sahasında 50 maça çıkmıyoruz ama stadlarımızın çimleri berbat durumda..

Futbolun ekstra noktalarında sürekli detay arıyoruz..Sağ ayağının dışıyla pas atan , uzaktan sert şut çeken oyuncuları aylarca arayıp tarıyoruz fakat o oyunculara ve daha da doğrusu futbola hizmet edecek en olmazsa olmaz şartı sürekli gözden kaçırıyoruz..

Herhalde lig tv'nin bu süper ağır çekim kameraları bu işten en çok karlı çıkanlar oldu..Sürekli bir çim kalkışıdır gidiyor..

Bu çimler ikinci haftada bu hale geldiyse 3-4 hafta sonrasını hele bir de yağışların geldiği zamanı düşünemiyorum bile..

Hiç yorum yok: