20 Ağustos 2010 Cuma

PAOK : 1 - 0 : Fenerbahçe


Maçın tamamını izleyemedim ne yazık ki..Maçın ilk 40 dakikasını ve 60-80 arasını izleyebildim..O yüzden çok geniş ve kapsamlı bir maç yazısı yazmadan kısa kısa önemli noktaları yazmak istiyorum..

PAOK takımı Young Boys'un yarısı kadar bile iyi bir takım değil bana göre..Bu takımın en büyük silahı seyircisi..Çok zor bir deplasman olmasını bekliyorduk zaten ancak ilk ayakta alınan bu skor beni çok karamsarlığa itmiyor çünkü izlediğim kadarıyla bu takım Kadıköy'de Fenerbahçe'yi zorlayacak kalitede değil..

Fenerbahçe yine tam kadro çıkamadı..Savunmada Bilica'nın orta sahada ise Emre ve Stoch'un yokluğu takımın yükselişe geçmesini beklediğimiz dönemde yine işlerin aksamasına neden oldu..

Selçuk - Cristian orta sahası ile böyle zor bir deplasmanı geç yarın öbür gün Manisa deplasmanında oynasan yine mahkum oynarsın..Antalya maçında Cristian iyiydi ama demiştim ki tek korkum şimdi 2-3 maç kötü oynaması..Cristian bugün YİNE rezaletti..Cristian'ın ne kadar eksik bir oyuncu olduğunun özeti 89.dakikada PAOK'un kaçırdığı inanılmaz goldeki hatasında görebiliriz..Bir oyuncu böyle bir pozisyonunda çevresini nasıl kontrol etmez..

Mehmet yine iyiydi..O bölgeyi kaptırmayacağı konusunda eminim artık..Gökhan Gönül zaten bildiğiniz gibi..Bugün yine çok kritik bir top çıkarttı çizgiden..Hücuma katılım konusunda yine kendinden bekleneni fazlasıyla yaptı..

Niang'ı da Fenerbahçe formasıyla ilk kez izledik..Son yıllarda Fenerbahçe'de forvet oynayan diğer isimlerden farklı olduğunu direk belli etti..O tekmeye kafa uzatması zaten taraftarın gönlüne kazındı şimdiden..Niang'ı pazartesi günü daha net bir şekilde izleyeceğiz..

Fenerbahçe yenildi ancak dediğim gibi rövanş için çok tereddütlü değilim..Seyircinin de desteği ile Fenerbahçe oyuna ağırlığını koyacaktır..Umutsuzluğa gerek yok..

Hiç yorum yok: