2 Ağustos 2010 Pazartesi

Forvet Transferi Belçika Kampına Yetişecek..


Yersen..

Geçen sene son maçta taraftarını yaktın , yıktın..Onlara çok çok büyük bir borcun var..Aslında yıllardır var da neyse..Ha ne diyordunuz..Isıran takım , koşan takım , mücadele eden takım , taşıdığı formanın değerini bilen takım..

Buna göre de oyuncular transfer edicektiniz..Etmek zorundaydınız zaten..Aykut Kocaman hamlesiyle başladınız ki bu hamle taraftarı müthiş mutlu etti..Taraftar yıllarca Kral diye çağırdı efsanesine sonuna kadar güveniyordu..Ki şuana kadar da Aykut Hoca gerek hali-tavrı gerek konuşması gerek yaptığı hamlelerle eldeki hamuru olabildiğince iyi yoğurduğunu bizlere gösterdi ve taraftarın en başında ona duyduğu güveni daha sağlam temellere oturttu..

Burada artık işin Aykut Hoca'dan çıkıp yönetime geçtiği bölüme geçelim..5 yıldır bu böyle..Bu yönetim transfer yapmayı bilmiyor..Planlaması yok..3 sene önce Xabi Alonso peşinden 2 ay koştular , 2 sene önce Poulsen Fenerbahçe'nin 2 ayını yedi bu sene de Krasic 40 gününü yedi Fenerbahçe'nin..Olmuyorsa olmuyordur , olmak zorunda değildir..Zaten bu oyuncuların Türkiye'ye gelmesi çok zor mantıksal açıdan bakarsan..

Aykut Kocaman tüm iyi niyetiyle geçen sene takip ettiği Stoch / Dia gibi oyuncuları takıma kazandırsa da şuan takımın en büyük sorunu halini almış olan forvet transferini bu camia geçen sene Trabzon maçının bitiş düdüğünden beri bekliyor..Olmazsa olmaz..Ki olacak zaten biliyoruz..

Ama..İşte koskoca bir ama var ortada..Fenerbahçe Young Boys ile oynadığı ilk maçı 5-2 kaybedebilirdi..Tıpkı Köln maçı gibi..O zaman ne olacaktı..?Ki tur henüz atlanmış da değil..Geçtik diyelim bu turu..Playoff kuraları çekildi çat Sevilla çıktı..Ne yapıcaksınız..?Bu gece bile forvet transferi yapsan , listeye yetiştirsen oynayabilecek duruma gelecek mi bu aldığın oyuncu..?Ki ben artık bu forvet transferinin bu hafta falan da olacağına inanmıyorum..

8 ağustos playoff listeleri için son gün..Lig başlıyor..Fenerbahçe 2 seyircisiz maç + 2 derbiyle başlıyor ilk 5 haftaya..Zaten bu yönetimin CL'yi ucundan kıyısından düşündüğüne bile ihtimal vermiyorum..Vizyon Zico'dan sonra daraldıkça daraldı..Burada olan Aykut Kocaman'a oluyor çok açık ve net..Elbette bir de taraftara..

Şu saatten sonra sana hangi takım kafa forvetini satar..Fransa kovalıyorsun 45 gündür bu cumartesi bütün o takımlar lig maçına çıkıyorlar..Dün Marsilya - Valencia hazırlık maçı yapıyor , Niang oyundan çıkarken ayakta alkışlanıyor..Bir buçuk ay kaybettin Fransa'da..Bugün Santa Cruz ismi ingiliz medyasında çıkmaya başladı..Eee ne Gyan ne Remy ne Niang ne Gomis olmadı öyle mi..?

Ha bu arada sadece forvet değil..Bu takımın yedek kalecisi yok..Lugano'nun yanına onun yarı kalitesinde bir oyuncu yok..Yedek sağ bek yok..Hani onları da almıyorsun..

Ha son olarak..Guiza ve Deivid'de takımla antrenmanalara çıkıyor..Onları bile satamadınız..Pes..

Sahi yönetim siz ne yapıyorsunuz..Bu sene büyük ihtimalle alınacak başarısızlığın tek nedeni sizlerin bu rahat bakış açınız..Bizler şampiyonlar ligi istiyoruz ama sizlerin umrunda bile olmadığı çok açık..Paranızla rezil oluyorsunuz..Beceriksizliğiniz , iş bitirememeniz artık bizleri bunlattı..

Allah taraftara ve Aykut hocaya sabır versin..Kezman'ı , Washington'u bize aratanlar da utansın..

Hiç yorum yok: