22 Temmuz 2010 Perşembe

Fenerbahçe : 1 - 0 : Galatasaray


Aslında maçın 14. dakikasındaki anlamsız karar sonucu maç , oynanış amacından saptı..14 dakikaya gelene kadar da hakem yine saçma kartlar veriyordu ama Selçuğu oyundan atmasıyla Fenerbahçe için defans , Galatasaray için ofansını deneyebileceği bir hazırlık maçı halini aldı maç..

Hakeme de herhalde maçtan önce birileri Fenerbahçe - Galatasaray rekabetini ve maçların nasıl geçtiğini anlatmış olacak ki , hakem maça dolmuş bir kafayla çıktı..Disiplini ele alayım , dillere destan maç yöneteyim derken iş iyice boka sardı..

Selçuğun oyundan atılmasının sonrasına gelmeden önce maçtan önceki durumlara bakalım..Bana göre iki takımda sezon içerisinde şu kadrolardan en az 6-7 oyuncu farklı şekilde sahaya çıkacaklar..Fenerbahçe'de mesela Gökhan Gönül-Lugano-Emre-Mehmet-Dia-yeni forvet olmak üzere kafadan değişecek 6 oyuncu var..Galatasaray'da da kaleci-Neill-Elano-Kewell-belki Pino-Baros gibi yine bir 6 adam söz konusu..

Yani bazı Galatasaraylı arkadaşlar Fenerbahçe'nin daha sağlam ve as bir kadroyla çıktığını söylüyor fakat yanılıyorlar..Aradaki farkın nedeni Fenerbahçe'nin bu sene Galatasaray'a göre daha sağlam bir rotasyona sahip olacağı..Bana göre yabancı kısıtlamasından dolayı oynayamayacak bir Cristian - savunmada Bekir - Caner - Semih/Gökhan Ünal - Özer - Mehmet veya Selçuk gibi oyunculara baktığımız zaman kadronun derinliğini görebiliyoruz..

Maç için söyleyecek çok şey yok..Selçuk atılmasına rağmen Fenerbahçe oyunu ilk yarıda kendi sahasında kabullenmedi..Burada enerjik bir Stoch'un bile tek başına takımı ileri taşımada ne kadar etkilediğini görüyoruz..Galatasaray'ın özellikle orta sahası ilk yarı çok zayıf kaldı..Cristian'ın bu kadar rahat bindirme yapabildiği bir an daha hatırlamıyorum..Santos'un golü enfesti..Fazla kilolardan kurtulursa formda bir sezon geçirmeye aday..

Sağda Kazım geçen maçın ardından yine istikrarsız göründü..İleride Gökhan Ünal yokları oynadı..Alex , Selçuğun atılmasından sonra geriye geçti ama buna rağmen takımın ilk yarıda ayakta kalmasının nedenlerinden biri onun topu sürekli rahatlamasıydı..

Savunmada Bilica yine sıkıntı , İlhan'ı beğendim..Bekir geçen senenin ikinci yarısındaki özveriye devam ediyor..

İkinci yarıda Galatasaray'ın Hakan Balta ve Sabri değişiklikleri oyunu Fenerbahçe sahasına yığdı..Burada Stoch için bir parantez açalım , savunmada çok etkili olmasa bile yerini sürekli koruyor..Aykut hocanın maçtan sonra vurguladığı bir söz vardı ; ' Stoch altyapısı çok iyi bir oyuncu ' dedi hoca..Benim tahminin savunmada gösterdiği bu özveriden dolayı Aykut Kocaman onun hakkında böyle birşey dedi..

Fenerbahçe'nin hücum varyasyonlarını ve bu varyasyonlarda Kazım ve Stoch'un performanslarını merak ediyordum fakat o saçma kırmızı karttan dolayı bunları net olarak izleyemedik..Dia-Stoch-Alex + yeni forvetli ilk maçı merakla bekliyorum..

Ve tabii son olarak 14.dakikada 10 kişi kaldığın maçta Galatasaray'ı yenmek yine bizlerin yüzünü güldürdü..Arda'nın son dakika kaçırdığı top bana göre öylesine bir top değildi..Fenerbahçe'nin Galatasaray'a olan üstünlüğünün bir simgesi daha oldu bence o bomboş kaleye kaçan top..

1 yorum:

sallanyuvarlan.blogspot.com dedi ki...

diğer maçı uzayda talep ediyoruz:)