2 Haziran 2010 Çarşamba

Spor Kulübü


Aslında tüm hikayeler futbol takımına çıkıyor..Düşünsenize Fenerbahçe gidip son maçta Trabzonspor'u yenseydi ortaya inanılmaz bir tablo çıkacaktı..Şöyle ki ;

Futbolda şampiyonluk ( olmadı )
Futbolda Türkiye Kupası Finali ( olmadı )
Bayan Basketbol ( Namağlup şampiyon )
Erkek Basketbol ( Şampiyon )
Erkek Basketbol ( Türkiye Kupası Şampiyonluğu )
Erkek Voleybol ( Şampiyon )
Bayan Voleybol ( Namağlup Şampiyon )
Bayan Voleybol ( Türkiye Kupası Şampiyonluğu )
Bayan Voleybol ( Avrupa 2.liği )

Futbol dışındaki bu diğer ana branşlarda tamamen bir dominantlık sözkonusu..Çekişmenin en çok yaşandığı erkek basketbolda bile 4 senede 3 kez kupaya ulaşıldı..1'i ise 2-0'dan verildi..Voleybol ve basketbol bayanlarda ise ezici bir üstünlük var..

Aziz Yıldırım'ın hayalini kurduğu ve Türkiye'de ne geçmişde ne de mevcut koşullarda eşi benzeri olmayan bir Spor Kulübü oldu Fenerbahçe..Taraftarın en çok istediği , en çok beklediği futbolda ise son maçlarda kaçan 2 şampiyonluk olmasa Fenerbahçe Türkiye'de en yakın rakibine 2 fark atarak 19 şampiyonluk sayısına ulaşmış ve seneye 4.yıldızı kovalıyor olacaktı..

Böylesine bir camianın herkesin hedefi olması kadar doğal birşey de olamaz..Gerek Fenerbahçe yönetiminin bu yönde yaptıkları açıklamalar gerekse taraftarın kendisini farklı bir yerde konumlandırması bana göre şaşkınlıkla karşılanmamalı..

Hedefler böylesine yukarıda tutulmaya devam edilmeli ve Fenerbahçe futbol takımı da diğer branşlarının hakettiği gibi futbolu da artık biran önce domine etmeye başlamalı..

Basketbol maçına gelirsek Fenerbahçe için mükemmel bir maçtı..10.000'e yakın taraftarıyla bütünleşmiş ve hava atışıyla birlikte kupaya tamamen inanmış bir takım..Haliyle eline geçen fırsatı da kaçırmadı..

Tanjevic'in 3 yıl önce attığı temellerinde meyveleri bu sene iyice kendini göstermeye başladı..Çok eleştirilen Vidmar ve Preldzic özellikle playofflarda ortaya koydukları karakterle nasıl bir gelişimden geçtiklerini gösterdiler..Yine Ömer'in müthiş savunması , Ukic'in zekası , uzunların patlayacılıkları şampiyonluğun anahtarları oldu..

Ah ulan futbol..Şu seneyi erişilemez bir sene haline getirecektin..Neyse..

Hiç yorum yok: