17 Haziran 2010 Perşembe

Daum İle Devam


Fenerbahçe yönetimini çoğu zaman anlayamazsınız..Yani yaptıkları transferlere , verilen radikal kararlara genelde akıl mantık yürütüp cevaplar bulamazsınız..Son hafta kaçan şampiyonluğun ardından yönetimin Daum ile kesin olarak yolları ayırması ve son yıllarda alışık olduğumuz bir şekilde yine yeniden bir revizyona gidilmesi bekleniyordu..

Biz bu revizyon lafını çok iyi biliyoruz ama ben bu revizyonun Fenerbahçe'ye uygulanmış şekline daha hiç şahit olmadım..Revizyon Aragones zamanında dendi , takıma ne kadar gereksiz yabancı varsa alındı..Revizyon geçen sene olacak dendi takım yine vasat Brezilyalı oyuncularla dolduruldu..

Neyse biz teknik direktör muhabbetinden devam edelim..Daum ile yola devam edilmesi bana göre mantıklı..Camiada şimdiden bir huzursuzluk ve kaos ortamı var ve çoğu kişi bu durumdan şikayetçi fakat ne olmasını bekliyordunuz ki..?Bir kere şu bir gerçek ki Daum'a Aykut Kocaman'ın ondan daha üst bir seviyede olduğu ve onu artık kabullenmesi gerektiği anlatılmış olsa gerek..

Dün havalanında Daum'un konuştuğu söylenen sözler büyük sıkıntı..Basın mensuplarına başkanı ve Aykut'u suçlamıştı Daum..Belki o bile tahmin etmiyordu yönetimin onunla devam edeceğini..Yarın öbürgün geniş bir basın toplantısıyla Daum herşeyi cevaplayacaktır..

Benim teknik direktörden ziyade üzerinde durduğum bir durum var..Fenerbahçe'nin şampiyon olması için çok iyi bir teknik direktöre ihtiyacı yok..Fenerbahçe'nin çok sağlam bir kadroya ihtiyacı var..Fenerbahçe'nin bana göre geçen sene kadrosu çok iyi değildi ve Daum neredeyse şampiyon yapacaktı o takımı..Yine 2 sene üst üste şampiyon olduğu dönemin ilk senesinde kimse şampiyonluk beklemiyorken takımı şampiyon yapmış , ertesi sene güçlenen kadroyla bir şampiyonluk daha elde etmiş , Denizli faciasının yaşandığı sene ise muhteşem kadroyla muhteşem bir puan elde etmiş fakat Galatasaray'a diğer kulüplerin yol vermesiyle son hafta yaşanan katakullilerle şampiyonluğu vermişti..

Yani bana göre burada kilit nokta iyi kadro..Sen gidip Stoch - Hazard - Forlan üçlüsünü al , Bilica'nın yerine doğru düzgün bir defans al bu takımı Daum yine şampiyon yapar..Aykut Kocaman'ın bundan sonra takınacağı tavrı merak ediyorum..Sportif direktör olarak Daum ile devam kararı alınmasında mutlaka fikri alınmıştır ve şuana kadar ne yaşandıysa artık yeni bir sayfanın açılması gerektiği ona söylenmiştir..

Gidip Aykut hoca sadece Daum ile devam kararı alındı diye görevine devam etmeyecekse çok yazık olur..

Yeni bir hoca getirmek çok büyük riskti..Gazı alınmış bir Daum ile devam etmek bence çok mantıklı bir karar..Dünya Kupası senesinde hoca bulmak çok büyük sıkıntı..Anca yeni bir Zico getirebilirdiniz ki o bile çok büyük bir risk olacağı için bana göre en mantıklı karar verildi..Daum-Aykut Kocaman işleyişi sağlıklı olur ve Fenerbahçe Stoch ile başlayan doğru transferlere devam ederse lig başlarken rakiplerinin bir adım önünde olur..

1 yorum:

Mert... dedi ki...

Tuğ,

Daum'a Aykut Kocaman'ın onun da üzerinde olduğu anlatılmıştır diyorsun. Daum'un bunu kabul edeceğini düşünüyor musun?

Türkiye'ye ayak basar basmaz verdiği demeçte söylediği gibi Aykut'u kendi başarısızlığının esas sorumlusu ilan ettiğini düşün. Bu saaten sonra Daum kalacaksa Aykut gitsin, yok Aykut kalacaksa Daum gitsin.

Bence.