20 Mayıs 2010 Perşembe

Valdes ve Pedro Yazın Afrika'da


Sezon sonu Barcelona'yı yazdığım yazıda da söylemiştim : Pedro zaten tüm dünyanın dikkatlerini üzerine çekti ve çok üst düzey işlere imza attı fakat bu sene Barcelona'da dikkatlerden kaçmaması gereken bir diğer adam kaleci Victor Valdes'dir..

Valdes 4-5 sene önce Rüştü'den formayı alırken hepimiz nasıl oluyorda bu kazma Rüştü'den formayı alabiliyor diye düşünüyorduk..Hatta PES serilerinde Barcelona'yı seçenler Valdes'in yediği birbirinden saçma gollerle çok kafayı yemiştir oyunun karşısında..Hele PES 6'da Valdes'in kontrol edebildiği şut yoktu neredeyse..

Neyse biz sanaldan gerçeğe dönelim..Bir kere geçen senenin 6 kupayla kapatılıp , futbol tarihinin en başarılı takımı olarak tescillendikten sonra bu formayı giyen , giymeyen her oyuncunun bir özgüven patlaması yaşamasından normal birşey daha olamaz elbette..

Pedro'nun 6 kupalı sezonun sonlarına doğru başlayan sıçraması , Henry ve Zlatan'ın formsuz geçen senesiyle birlikte yükselişe devam edince sürekli göz önünde kaldı fakat dediğim gibi Valdes'de belki bu sene Barcelona takımınıda en fazla gelişme gösteren oyuncuların başındaydı..Yaptığı saçma sapan hataları çok az maçta gördük bunlara ilaveten hiç alışık olmadığımız şekilde inanılmaz kritik noktalarda takımını ayakta tutan önemli kurtarışların altına imza attı..

Tüm bunların yanında bu iki oyuncu bana göre de hakettikleri şekilde İspanya Milli Takımı ile yazın Afrika'da olacaklar..İkisinin de yedek oturacağı kesin gibi fakat ilk Dünya Kupası tecrübesi bir oyuncu için muhakkak muhteşemdir..

Böylece Barcelona'dan tam 8 oyuncu (Valdes , Pique , Puyol , Busquets , Xavi , Iniesta , Pedro ve yeni transfer Villa ) yazın Afrika'da olacaklar.

Guiza'nın çıkartıldığı kadroda bana göre Negredo olabilirmiş..

Hiç yorum yok: