6 Mayıs 2010 Perşembe

Trabzonspor : 3 - 1 : Fenerbahçe / Bize Mersin Lazım
Yazıya geç kaldık çok uzun da yazmayacağım..Fenerbahçe'nin bu kupayı kazanması için finalde 28 yıl önce olduğu gibi tekrar Mersin İdman Yurdu ile falan oynaması gerekiyor..Bu kupanın finallerinde takımı tanıyamıyorum..Galatasaray'ın Fenerbahçe'ye karşı nasıl bir psikolojik ezikliği varsa , Fenerbahçe'nin bu kupa finalinde rakibi kim olursa olsun bir ezikliği var..

Maçın başından sonuna kadar oyunu isteyen , hakeden , ısıran Trabzonspor idi..Fenerbahçe ilk yarıda rakibine tam 14 şut imkanı verdi..Ortasaha yol geçen hanı gibiydi..Alex'in yarattığı sihir bile bişeylerin düzeleceğine inanmamı sağlamadı..Zaten Trabzonspor'da çok geç olmadan önce beraberliği daha sonra galibiyeti yakaladı..

Trabzonspor ortasahası isteği , hırsı ve bu maç için oyun zekasıyla Fenerbahçe'yi tamamen safdışı bıraktı..İleride aldığı her topu kaybeden Guiza'nın da etkisiyle Fenerbahçe kendi yarısahasından çıkamaz duruma geldi..

Gerek Trabzonspor gerekse Fenerbahçe yarı alanından seken her top tekrar bordo mavili bir oyuncu tarafından karşılandı..Fenerbahçe çoğu zaman duvara karşı mücadele eder gibiydi bu yüzden..Emre ve Selçuk'un rakibin bunaltıcı baskısı ve kendi formsuzluklarından dolayı çok silik kaldığı dönemde Özer'in de devreye girememesi takımı iyice bunalttı..

Alex'in muhteşem golünün ardından takımın yapması gereken tek şey daha önceleri iyi başardığı arkaya yaslanmak idi..Ama gereksiz bir faulün ardından gelen duran top tüm dengeleri bozdu..Daha sonra Trabzon tek kaleye çevirdi zaten maçı..

Daum'un özellikle 2-1'in ardından Semih veya Gökhan'ı neden sahaya sürmediğini anlamadım..

Fenerbahçe için maçtan önce yazdığım yazıda güvendiğim tek dal vardı o da takımın son haftalarda sahaya yansıttığı inanç ve mücadele..Ancak bu özellikler nedense Urfa'da sahaya dökülmedi..Böyle olunca , karşınızdaki takımda çok istiyorsa yenilgi kaçınılmaz oluyor..


Fenerbahçe'de Lugano'nun muhteşem oynadığı bir maç 3-1 yenilgiyle sonuçlandı..Bunun etkilerinin kesinlikle maç biter bitmez ortadan kalkmış olması gerekiyor yoksa fatura çok daha büyüyebilir..Gerekli önlemler alınmalı..

Türkiye Kupası'nı kazanamamak bünyeye anormal gelmedi..Ancak sahadaki oyuncuların maç performansı gerçekten çok şaşırttı beni..

Hiç yorum yok: