6 Mayıs 2010 Perşembe

Totti'nin Tekmeleri
İtalya Kupası Finali aslında sağlam bir hikayenin ürünü..Son yıllarda aslında finale giden yol boşuna oynanıyor çünkü sürekli bu iki takım karşı karşıya geliyor..Bu akşamın sonucuyla birlikte Inter 3-2 öne geçti Roma karşısında..

Bu maçı bu kadar elektirikli ve sert hale getirenler ise aslında Laziolulardır..Haftasonu oynanan ve bana göre skandal görüntülerle biten maç sonrasında Roma'nın tansiyonu ve siniri hadsafhalara yükselmişti..Maçın henüz başında Sneijder'i kenara yollayarak tavırlarını gösterdiler aslında..

İtalya'da sezona damga vuran Milito'nun golüne Roma bir türlü cevap veremeyince özellikle son 10 dakikada yukarıda bahsettiğimiz tansiyon bünyelerden dışarı çıkmaya başladı..Totti'nin yere düşen Motta ve Balotelli'nin kafasına kondurduğu tekmeleri hakem görmedi fakat Balotelli'ye arkadan vurduğu tekmeye kırmızıyı yapıştırdı..

Totti o tekmeyi atarken yüzündeki nefreti ve siniri okuyabildik..Hani dünya kupası finalinde penaltı atsa o kadar isteyerek vururdu..Balotelli'nin ciddi bir şekilde sakatlanmaması büyük şans..Totti'ye sadece o hareketinden değil , hakemin görmediği tekmeleriyle birlikte kaç maç ceza alacağını merak ediyorum..

Yılların ' Looser ' ı Inter , Mourinho ile sağlam bir ' Winner ' olmak üzere..İlk kupayı aldılar , lig de cepte gibi..Bayern'i de yenerlerse geçen sene Barça'nın yaptığı 6'lının bileti çıkabilir..Ancak Mourinho'nun seneye takımda kalacağını sanmıyorum..O misyonunu yerine fazlasıyla getirmiş olacak CL'yi de alırsa..

Roma aslında bu kadrosuyla buralara gelmekle büyük başarı elde etti..Pazzini'yi durdurabilseler hala liderdiler ve büyük ihtimalle şampiyon bitereceklerdi..Seneye ciddi bir revizyona gitmeleri gerekiyor bana göre..Fakat bütçe konusunda çok rahat değiller..Bakalım..

Hiç yorum yok: