25 Mayıs 2010 Salı

Transfer Rotası


Fenerbahçe'nin gündeme erken düşen bir ismi aldığını henüz gören yoktur herhalde..Yüzlerce ismin adı geçer , bir iki ay bu isimlerle kadrolar kurulur , taraftar heyecanlanır daha sonra hiç adı geçmeyen bir oyuncu gelir çubukluyu öper..

Milos Krasic bana göre transferi mümkün olmayan bir isim örneğin..Şu ara adı en çok geçmeye başlayan isimlerden biri..Transfer yapması kesin gibi..Zira bu kadar yetenekli bir oyuncunun CSKA'da futbol hayatına devam etmesi kadar saçma birşey olamaz..Üstelik gelecek ay dünya kupasında sahne alacak Krasic..

Türkiye'ye gelir mi sorusuna net cevabın hayırdır fakat Fenerbahçe dışında onu kimlerin istediği de bir muamma..Şampiyonlar Ligi oynanırken onu Arsenal'in istediği ve yine İtalya'dan talipleri olduğu dünya kamuoyunda konuşuluyordu..Fakat ortada hala net birşey olmaması soru işaretlerini arttırıyor..

Fenerbahçe için doğru seçim mi diye sorarsak daha doğru bir seçim olamaz herhalde..Türkiye ligini yaldır yaldır dağıtabilecek bir oyuncu Krasic..Fenerbahçe'nin bu sezon transfere daha ciddi paralar ayırdığı ve özellikle Aykut Hoca önderliğinde Güney Amerika pazarından çıkacağını varsayarsak sadece Krasic'in adının bile geçmesi bu sefer sanki daha doğru transferlerin bizleri beklediğini gösteriyor..

Bana kalırsa Bilica - Cristian - Deivid ve Guiza ile yollar ayrılıp , ortasahanın ortası , kanatlar ve forvete çok ciddi isimler transfer edilmeli..

Özellikle çok çok ciddi bir forvetin kesinlikle alınması gerekiyor..

Dünya Kupası'ndan önce bir iki transfer imzası atılmazsa bu senede iş hüsrana ve Güney Amerika'ya doğru yönelecek gibi duruyor..

2 yorum:

twilost dedi ki...

Dzsudszak, Krasic hatta Hazard hepsi Fenerbahçe alsa rüya bir seneyi getirecek oyuncular ama ma0lesef hiçbirini alamayıp gider saçmasapan yaşı geçmiş ya da bi geleceği olmayan orta yaşlı adamları alır getirebiliriz gibi duruyor.. Krasic için ciddi bi teklif de var malesef. %60 seneye Juventus oyuncusu olacak. malum Nedved'in eksikliğini çok çektiler bu sene, gerek tarzı gerek tipi ile herkes yeni Nedved olarak görüyor onu, büyük ihtimal Torino'ya uçacak, diğer kanada da Vargası getirecekler.. Fenerbahçe'nin geçen sene peşinden koştuğu..(ya da koştuğu iddia edilen)

azapaza dedi ki...

cristian yüksek maaliyetle alınmış ve standart bir oyuncudur.genelde selçuktan fazlası yok o zaman ne diye transfer edildi diyorlar ancak,benim futbol bilgim dahilinde marco aureliodan iyi oyuncudur bu sebeple kalmalıdr.diğer bilica,devid,ve guizanın yolcu edilmesi konusunda hemfikirim.