27 Mayıs 2010 Perşembe

Helal Olsun Sana Emir Preldzic !


Maçın bitimine 15 dakika kala Efes 15 sayı öndeydi ve Fenerbahçe ortaya hiçbir yaratıcı hücum oyunu koyamıyordu..Efes'in neredeyse her attığı üç sayılık atış sayıya dönerken , Fenerbahçe'nin attıkları bir türlü girmiyordu..

Basketbolda böyle durumlarda gerideki takımın artık tek birşeye ihtiyacı vardır ; Bir kahraman yaratmak..Çünkü o takım o duruma girdikten sonra hep beraber bambaşka bir takım halini alamaz..Onları ateşleyecek , maçın bitmediğini onlara hatırlatacak bir oyuncuya ihtiyaçları vardır..

Fenerbahçe'de günün kahramanı hiç şüphesiz Emir Preldzic idi..Onun sadece bu maç için değil genel itibari ile özel bir oyuncu olduğuna sık sık şahit olmuştuk..Hani futboldan bir örnek vermek gerekirse Fenerbahçe'nin basketboldaki Tuncay'ı gibi Emir..Bu yaşta bir oyuncunun bu kadar özgüven ve hırsla işi bu noktaya getirdiğini görmek gerçekten etkileyici..

Fenerbahçe 17 sayılık farkı kapatarak maçtan galip ayrıldı ve seri 3-1'e döndü..Geçen sene serinin 2-0'dan 2-4'e döndüğünü düşünürsek tedbiri elden bırakmamak gerektiğini daha net görürüz..Ama böyle bir kırılma maçını bu şekilde kazanmak Fenerbahçe'ye ciddi bir moral depolamış olmalı..

Son period dışında tamamen Efes'in kontrolünde giden bir maçı Fenerbahçe kazandı..Hatta çaldı bile diyebiliriz..

Serinin 5.maçı pazar günü Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda..

Hiç yorum yok: