8 Mayıs 2010 Cumartesi

Barcelona Götürdü


La Liga'da dananın kuyruğunun kopacağı haftaydı..Real Madrid'in Bilboa'yı bir şekilde geçeceği bekleniyordu fakat şampiyonlar ligi vizesi arayan Sevilla deplasmanında Barcelona'nın alacağı bir beraberlik Real'i bu kadar eleştirildiği , iki maçta da yenildiği rakibi karşısında şampiyon yapacaktı..

Barcelona tüm bunları insanlara unutturarak , Inter'e elenmelerine rağmen hala çoklarına göre Dünyanın En İyisi olduğunu kanıtlarcasına başladı maça..Maxwell'in harika pası , Messi'nin muhteşem golü..Dakika henüz 5'i gösterirken Barcelona kimseye heveslenmemesi gerektiğini hatırlattı..

Oyun daha sonra tamamen Barça kontrolü altındaydı..Alıştığımız pas temposu ve dinamizm..Xavi'nin orkestranın başına geçtiği , Dani Alves'in müthiş bindirmeleri ile şekillenen Barcelona atakları bu sefer Bojan'ın ayağında sonuca ulaştı..

Barcelona rakibinin gardını düşürürken Madrid'de devre 1-1 bitmişti..Belki de Barcelona maç sonu oluşabilecek tabloları düşünüyordu bu sıralarda..E bir de Pedro'nun enfes golü ile maç 0-3'e gelip üzerine de Sevilla 10 kişi kalınca ben bile Lille-Marsilya maçına zap yapıp dönmeye başladım Barca maçına..

Derken bir konsantrasyon hatası ve Kanoute'nin ince işi golü..Noluyor demeye varmadan alışmadığımız bir Barcelona ' uyuklaması ' sonucu Fabiano'nun affetmeyeceği pozisyondan gelen ikinci gol..

Tam bu sırada Madrid'den arka arkaya goller gelmeye başlamıştı..2-1 3-1 4-1 5-1..Real beklenen tabloyu hatta daha fazlasını maçın sonlarında da olsa elde etmişti..

Sevilla'da ise gerilim filminin final sahnesi çekiliyordu..Guardiola'nın kenarda yaşadığı stres o kadar yoğun olacak ki ben bile içimde hissettim o sıkıntıyı..Dikkat çeken bir başka şey de Barça'nın oyunu bir türlü soğutamamasıydı..Panik takımı esir etmeye başlamıştı..Neyse ki süre azdı ve o kısıtlı süre temiz atlatıldı..

Maçın bitimiyle Barcelona'da muazzam bir mutluluk vardı..Gelecek hafta Valladolid karşısına çıkacaklar..90.000'i aşkın taraftarları onların şampiyonluğunu izlemeye gelecekler..Real Madrid inanılmaz kovaladı , özellikle son 15 dakika attıkları gollerle bu işe ne kadar inandıklarını ve istediklerini gösterdiler..Fakat bana göre de hakeden elbette Barcelona'ydı..

Seneye Real'e Mourinho bile gelse şu puana ulaşması hayaldir bana göre..Keza Barcelona'nın da..Haftaya ikisi de kazanırlarsa - ki büyük ihtimal - Barcelona 99 , Real Madrid 98 puanla ligi bitirecekler..Real 101 gole ulaştı bu geceyle birlikte..

Ama kral Barça'da..Haftaya hat-trick yaparsa tarihe geçiyor..

Hiç yorum yok: