15 Nisan 2010 Perşembe

Sezonun En Kötü Barcelona'sı


Deportivo'yu 3-0 ile geçti..İzlerken , özellikle ikinci yarıda sıkıcı geçen maçı Barca yine rahat kazandı..Deportivo'nun önemli eksiklerinin olduğu maçı Barcelona'nın mevcut moral durumuyla kazanacağına kesin gözüyle bakılıyordu zaten..

Barcelona alıştığımız oyununun uzağında bir oyun ortaya koydu..Yani yine topa %75 sahip olma ile maçı bitirdi fakat alıştığımız tempodan uzaktı Barça..Buna rağmen 3-0 kazanmaları ve neredeyse pozisyon vermemeleri ligin ne kadar ötesinde bir takım olduklarını tekrar gösterdi..

Maç adına söyleyebileceğimiz ilk şey Pedro'nun şahane golü..Türkiye'de benzer pozisyonlarda oyuncu top ona gelince direk vurmaz , önce kontrol eder ve biraz hızını almaya bakar..Ama Pedro hızlı gelen topa muhteşem bir vuruş yaptı..Hani öyle bir vurdu ki sanki kaleci kalesinde olsa yine gol olacak o şut..

Ülkemizde Barcelona muhabbetinin geçtiği bazı platformlarda Pedro'nun çok çok bir oyuncu olmadığı konuşuluyor..Sırf şu vuruşu yapmadan önceki cesareti ve aklı bile onun çok çok ayrı bir kategorinin içerisinde olduğunu tekrar ispatladı bizlere..

Maçı izlerken maç hakkında birşeyler gelip yazmam herhelde diye düşündüm ama sırf bu gol için bile bişeyler karalamaya değerdi buraya..Videosu düşünce bloga konulabilir gol , gerçi ntvmsnbc video bölümünde muhakkak videosu olur , izlemeyenlerin aklında olsun..

Henry için birşeyler de yazalım elimiz değmişken..2000lerin fenomeninin takımın 5.hücum seçimi olması üzücü aslında..Messi - İbra - Pedro - Bojan ve Henry sıralaması var takımda..Aslında formunun inanılmaz düşüşü ve yaşadığı sakatlıklar onu bu duruma itti..Thierry'nin sezon sonunda takımdan ayrılacağı kesin..Nereye gideceğini çok merak ediyorum gerçekten..İngiltere'de Arsenal dışında bir takımda oynamayacağını göz önüne alırsak İngiltere'yi çizelim listeden..Ki Henry'nin fizik durumu aslında ne İngiltere'yi ne İspanya'yı kaldıracak gibi gözükmüyor..Yazın Fransa ile neler yapabileceği , daha doğrusu ilk 11 başlayıp başlayamayacağı da merak konusu..

Kesin olan birşey var ki , sezon biter bitmez Henry - Fenerbahçe haberleri ülkemiz basınında yer almaya başlayacaktır..Ama dediğim gibi asıl merak ettiğim şey Henry'nin hangi ülkeye gideceği..Kariyerini yeniden parlatan Van Nistelrooy gibi Almanya tercihi mantıklı olabilir..

Barcelona lig konusunu kapatmaya yakın görünüyor..Haftasonu Barcelona derbisinde Espanyol'a konuk olacaklar..Espanyol , Barcelona'ya her zaman dert olabilen bir takım..Üstelik Barcelona'yı bekleyen bir Inter maçı öncesi bu maçın gelmesi de dikkat çekici..Ancak Barcelona'da bu sene geçen seneye göre farklı birşey var o da rotasyonun genel olarak kalitesi..Guardiola haftasonu rotasyon yapmaz gerçi bana göre..Bir Katalan olarak , maça vereceği önemi düşünebiliriz..Ibra'nın da maç temposuna kavuşması gerek zaten Inter maçı öncesinde..

Ve kısalan yol da Barcelona'nın çok önemli bir kredisi var cebinde..Yine de krediden yemezler gibi görünüyor..

Hiç yorum yok: