4 Nisan 2010 Pazar

Fenerbahçe : 2 - 0 Kayserispor


Müthiş bir Kadıköy günü..Hava şahane , tribünler tıklım tıklım..Takım motive ve istekli..Sahaya çıkarken taşıdıkları ' Bizler İnandık Siz De İnanın ' pankartı da tribünlere maçtan önce verilebilecek en güzel motivasyon ve mesajdı..

Fenerbahçe maça müthiş agresif başladı ve maça çıkarken taşınılan pankartın göstermelik olmadığı görüldü..Alex-Emre-Mehmet ile önemli pozisyonlara girdi takım..Maçın henüz başında Fenerbahçe rakibini kendi sahasına hapsetti..

Hep bundan yakındık bu sene..Fenerbahçe maça çok rölanti başlıyor ve isteksiz devam ediyordu..Ama bugün takım o kadar agresif ve istekliydi ki müthiş bir fizik gücünün de etkisiyle Kayseri'yi sindirdi..Saidou - Abdullah - Mehmet Eren üçlüsü bile geriye gömüldü..

Takımın agresifliği ve isteği tribünleri de etkiledi..Tribünlerde takıma inandı ve desteği her geçen dakika arttırdı..Fenerbahçe son zamanlarda alıştığımız oyun tarzına sadıktı..Sağlam takım savunması , bol yardımlaşma ve konsantrasyon..Maçtan önce kanatların önemli rol oynayacağını söylemiştim..Sağ kanat bugün biraz defansif kaldı..Mehmet'te çok etkili değildi..İstekliydi fakat oyun olarak varlığını çok hissettirmedi..

Sol kanatta Andre Santos , şu zamana kadar Fenerbahçe formasıyla izlediğim en iyi sol bek..Çok konsantre ve dikkatli..Boş işlere hiç girmiyor..Özer ile anlaşma konusunda sıkıntılı biraz..Özer'de geçen hafta olduğu gibi çok koştu ve mücadele etti..Mehmet'e göre kötü oynadığı zaman bile en büyük artısı sürekli birşeyleri deniyor olması..Bugün çoğu atakta ortaya girdi ve Kayserispor defansının dengesini bozdu..

Guiza'nın sakatlıktan çıktığı günde fizik olarak düşük seviyede olduğu ve Aydın-Serdar ikilisi arasında etkili olamayacağı maçın başında belli oldu..Sakatlanarak oyundan çıkmasının ardından Gökhan girince Fenerbahçe topu ileride daha çok tutmaya başladı..Atılan gol güzel bir organizasyondu..Alex'in müthiş pası ve bir Thierry Henry golü..Gökhan adına sevindirici..

Golden sonra Fenerbahçe geriye çekilmedi , ataklara devam etti..Bunun da en büyük nedeni takımın isteği , motivasyonu ve en önemlisi fizik gücü..

Emre'nin harika futboluna alıştık ve bu konuda ayrıyetten birşey yazmayacağım ama takdiri hakeden çok önemli bir isim var o da Selçuk..Geçen haftanın kahramanıydı ve maç öncesi kadrolar okunurken belki de en çok onun ismi yankılandı Kadıköy'de..Bugün harika bir maç daha oynadı..Bunun en önemli nedeni kendine güveninin gelmesiydi..Sahada basmadık yer bırakmadı , ortasahayı rahatlattı , sorumluluk aldı..Tekmeye kafasını soktu , mücadele etti..Şu form durumuyla onu takımdan kesmek mümkün değil..Helal olsun..

Emre ve Selçuğun bu kadar iyi olduğu , Mehmet ve Özer'in sürekli koştuğu bir dörtlü ortasahanın önünde takımın kaptanı vardı..Alex çok istekliydi..Çok iyi paslar attı oyunu genişleten..İki golün de asistini yapmış olması bir Alex klasiği idi..

Gelelim defansa..Diego Lugano bugün Makakula'ya resmen dayak attı..Makakula çok güçlü bir oyuncu ama Lugano ona sahayı dar etti..Defans yine pozisyon bile vermedi ve 6 maçtır gol yemiyor..Bilica da mükemmele yakın bir konsantrasyonla oynuyor..

İkinci yarının başında Lugano'nun harika kafa golü gelince maç çözüldü..Fenerbahçe şöyle bir güven aşıladı taraftara..En azından ben öyle düşündüm maç sırasında..Bu takım gol yemez bu dakikadan sonra..Kontraları değerlendirirsek 3-4 olur..Gol yemedi takım ancak kontralar değerlendirilemedi..

Takımın maçın sonuna kadar önde basması ve mücadele etmesi tribünleri mest etti..Bu bir karakter olarak takıma oturursa sene sonu kupa gelebilir..

Haftaya Ankaraspor maçıyla 3 puan daha cepte..Bu sene çok saç baş yolduk ama bu saatten sonra neden olmasın..?

Hiç yorum yok: