6 Nisan 2010 Salı

Messiah : ' Nou Hope For Arsenal '

Maçın başlarında Arsenal'in İngiltere'de yapamadığı önde basma özelliği sahaya yansımıştı..Barcelona'nın kısa paslarla sahasından çıktığı dönemlerde Arsenal yaptığı presle oyunu bozmaya çalıştı..

Barcelona 7-8 dakika sonra oyunu rakip alana yıkmaya başladı..Özellikle Messi ile iki tehlikeli şut girişimi geldi..

Derken ne olduğunu anlamadan iki pasla ortasahayı geçen Arsenal savunma arkasına Walcott'u sarkıttı..Walcott ortadaki Bendtner'e verdi o da zor da olsa golü buldu..Herkesin içten içe düşündüğü şey ayyuka çıktı , Arsenal Barcelona karısında öne geçti..

Ama unutulan birşey vardı ki , galaksinin futbol tanrısı Katalanların yanındaydı..İki tane denemiş ama başaramamıştı..Denemeyeceği anlamına gelmezdi elbette..Almunia topu göremedi bile Messi'nin yaydan çıkarttığı füzede..Sanki öyle bir hali var ki , takımın kesinlikle gole ihtiyacı varsa ortaya çıkıcak ve golü atacak..Bunu yine yaptı..

Daha sonra oyun biraz orta alana sıkıştı..Orta alan dediysek , Arsenal yarısahasının orta alanı..Messi yine rakibi sıkıştırmaya , taciz etmeye başlamıştı..Arsenal 1-1'den sonra rakip kaleye gidemedi bile..30'dan sonra Barcelona tempoyu biraz daha arttırdı..Derken Messi ile başlayan atak yine Messi ile bitti ve çok şık bir vuruşla oyun 2-1 oldu..Messi fişi çekmek üzereydi..

Fişi çekmek ilk yarıyı bitmeden nasip oldu..Savunma arkasına müthiş bir koşu ve Almunia ile karşı karşıya kaldığı anda muazzam bir aşırtma golü..

Dünya'da tartışmalara bir kez daha son noktayı koyuyordu Messiah..Dünyanın tartışmasız bir numarası o..

Devreye Messiah'ın büyüsü ile 3-1 girdi Barcelona..Arsenalli oyuncular soyunma odasına giderken başları önde , onlara neyin çarptığını anlamaya çalışıyorlardı belkide..Hakikaten acaba o anlar ne düşünüyorlardı..Veya Wenger soyunma odasında ne taktik verecekti Arsenal'e..?Messi'nin oynadığı takımlar sanki efsunlu..Yenmek sanki mümkün değil..Eğer öne geçerseniz hemen ' o ' devreye girecektir..Bunu artık Barcelona'nın rakipleri de biliyor olmalı..

İkinci yarı aslında beklendiği gibi düşük tempo başladı..Cumartesi El Classico'ya gidecek Barcelona oyunu rölantide tutup hızlı hücumlarla Messi - Pedro ve Bojan hattıyla gol aramak düşüncesindeydi..Arsenal'in hala ortaya hiçbirşey koyamaması hem takımın önemli parçalarının eksikliği hem de ilk yarıda esen Messi fırtınasından dolayı idi..

İkinci yarının geneli rölantiydi..Arsenal tarihi bir fark yememenin , Barcelona kendisini cumartesiye saklamanın derdindeydi..

İkinci yarıya ilişkin yazacak pek şey yok..Messi'nin 4.golü ise övgü için kullanacak farklı bir kelime bulmanın zorluğu eşliğinde harika diyip geçebileceğimiz bir goldü..Maçı ispanyol bir kanaldan izledim..Top 4.golde Messi'nin ayağına geldiğinde spiker Oley demeye başlamıştı..İşte böyle bir adam bu..Veya uzaylı..Neyse işte..

Maçı 1-1'e taşıyan vuruşun resmiyle yazıyı bitirelim..Bunun adı çaresizlik..

Bekle Madrid.

Hiç yorum yok: