13 Nisan 2010 Salı

Manisaspor : 1 - 1 : Fenerbahçe


Fenerbahçe açısından sezonun en kötü ilk yarılarından biri hatta belki de en kötüsüydü..İzlerken ya bu takım mı şampiyonluğu kovalıyor diye insanın inanası gelmiyordu..Barcelona'nın dikine oynamayan versiyonu Fenerbahçe..Sürekli yana ve geriye..Mesela ben bir Wederson olsam durup bir düşünürdüm yahu ben ne yapıyorum , ne yapmaya çalışıyorum böyle diye..Bu kadar mı geriye ve yana oynar bir takım..

Manisa , asıl savunma dörtlüsünün ikisinin oynamadığı Fenerbahçe savunmasını dengesiz yakalayıp golü attığında belki de herkesin aklına Bursa maçı geldi..Üstelik bu maç avantajı 3-0 değil , 2-0 idi..Ve sahada ki takımın rakip yarısahaya geçecek hali yoktu..

İkinci yarıya soyunma odasında ayarı aldığı her halinden belli olan bir Fenerbahçe çıktı..Mehmet'in ilk yarıdan devam eden yüksek temposu ve isteğine Emre - Alex ikilisi de katılınca sınırlı bir takım olan Manisa'yı kendi yarısahasına hapsetti Fenerbahçe..

Ve işi bitiren o gol geldi..Gol için söylenecek kelime yok..Alex dersek yeterince övmüş oluruz zaten golü..Darısı pazar akşamına..

Golden sonra iş bitti zaten..İki takım da haftasonu oynayacakları kritik maçları düşünmeye başladı Alex'in sağ ayağından çıkan golün ardından..

Maçla ilgili kısa kısa notlar atmak gerekirse :

  • Gökhan Gönül'ün Beşiktaş maçının ardından sezonu kapatacağını düşünürsek , sağ bek bölgesinde kesinlikle Deniz'in denenmemesi gerektiğini gördük..Belediye deplasmanında da böyle bir deneme olmuş ve malum sonuçlar orada da kendisini göstermişti..Deniz joker falan eyvallah ama bu kadar da değil..Oraya Önder çekilip en azından işin savunma tarafı az riske çevrilebilir..
  • Selçuk yine fena değildi , Bekir iyi mücadele etti..
  • Wederson kesinlikle çok kötüydü..
  • Bilica - Lugano ikilisi olmazsa olmaz..
  • Guiza - Özer - Deivid ile maça başlansa Fenerbahçe büyük ihtimalle kazanırdı..
  • Fenerbahçe istedi mi oynuyor..Bu çok pis bir özellik..

Sezon başı konulan hedeflerden ilkine bir adım kaldı artık..Türkiye Kupası'nda final bileti cepte..Şimdi sıra lige asılmaya..

Hiç yorum yok: