3 Nisan 2010 Cumartesi

Maça Doğru , Fenerbahçe - Kayserispor


Lugano cuma günü , ' Kalan 6 maçı takım arkadaşlarımızla birlikte hayatımızın son maçları gibi oynayacağız ' demişti..Fenerbahçe'nin önündeki 6 lig maçında tek çıkar yolu bu sözlerin arkasında yatıyor zaten..Artık son viraj ve bu viraja girerken olması gereken herşey takımın yanında..

Takım ve taraftar moralli..Sakatlıklar bitti sayılır..Stad büyük ihtimalle dolu olacaktır..Yani kısaca kazanmamak için bir handikapı yok Fenerbahçe'nin kendi içerisinde..

Şimdi takımın ihtiyacı olan tek şey galibiyetken , Daum son 5 maçta gol yemeyen genel takım tertibini bir kenara bırakmayacak muhakkak..Üstelik Makakula gibi bir etkili forvet karşısındayken..Bu nedenle Fenerbahçe'nin futbol olarak çok ekstra işler yapacağını zannetmiyorum..

Ama Fenerbahçe'de bu maç Özer ve Mehmet'in ekstra işler yapacağını düşünüyorum..Özellikle Özer fizik olarak kendini toparlamaya başladı ve sakatlığından önce ki etkinliğine dönmesi an meselesi..Takımın klasik formatında sahaya çıkacağı kesin gibi..Ortaya Emre'nin dönmesi ayrı bir artı..Moralli Selçuk onun yanında oynarken kanatlar Mehmet - Özer ikilisine bırakılabilir..

Alex'in önünde sadece son idmana çıkan Guiza mı yoksa Semih / Gökhan ikilisinden biri mi geçecek onu hepimiz son anda öğrenebileceğiz..

Kayserispor oyunu ortasahaya kitleyen ve kanatlardan etkili olmaya çalışan bir takım..Fenerbahçe'nin yarın oyunda üstünlüğünün anahtarı kanatlar olacak..Özer ve Mehmet'e biraz da bu nedenle güveniyorum..

Alex'in öne çıkabileceği bir maç olabilir yarın..Kaptan , Galatasaray maçının ardından çok mutluydu ve artık direksiyona geçebilir..

Haftalar ilerledikçe maç öncesinde söylenecek sözler azalıyor gerçekten..Hani artık çık mücadele et ve kazan durumuna geldi maçlar rakip kim olursa olsun..Kayserispor her zaman çözülmesi zor bir takımdır..Fenerbahçe'nin işi baştan sıkı tutup oyunu istediği yöne çevirmesi gerekiyor..

İlk yarılarda zor gol bulan Fenerbahçe'nin artık bu rahatlıkla oynamaması gerekiyor..İşi erken bitirmek inanılmaz bir iş olurdu..

6'dan geriye sayıyoruz..Haydi bakalım..

Hiç yorum yok: