17 Nisan 2010 Cumartesi

Hakikaten Şeytan


Maç beklenen temposu ve gol pozisyonu zenginliğinden yoksundu..Özellikle City'nin iş yapmasını beklediği ikilisi Adebayor ve Tevez'in kalabalık United savunması arasında sıkışıp kalması ve çoğu zaman top alabilmek için gerilere gelmeleri oyunu United savunması adına rahatlattı..

İki teknik adam da maçtan önce oyunu bir tutayım düşüncesiyle çıktılar maça..Sir Alex'in Nani yerine Giggs ile başlaması ve ortasahayı kalabalık tutma fikri bunun bir göstergesiydi..City adına kontrollü oyunun belki de en önemli nedeni Mancini'nin teknik direktör olması..Özellikle böyle büyük maçlarda İtalyan teknik adamların karakteristik özelliklerinden biri bu tarz oyun..

City başlarda küçük tacizler yaptı ama ' bu kaçmazdı ' diyebileceğimiz birşey çıkmadı ortaya..United özellikle ilk yarının sonlarında Rooney ve Giggs ile çok önemli iki tehlike yakaladı ama bu pozisyonlardan yararlanamadılar..

Top genellikle City'de idi ikinci yarıda da fakat United kalesinde büyüyen bir tehlike oluşmuyor ve oyun aktıkça da City yoruluyordu..Sir Alex önce Nani daha sonra ise yorulan Rooney'in yerine Berbatov hamlesi ile oyunu taze tuttu..Mancini de rotasyona gitti fakat oyunun geneline hakim olan City orta sahası yorulmaya başlamıştı..

Uzatma dakikalarında hızlı hücuma çıkan United soldan gelen Evra ile topu buluşturdu o da yaydan içeri giren ve bomboş olan Scholes'a müthiş bir orta yaptı..Ve beklenen son..City yine başaramadı , United ' gitti ' denen şampiyonluk kupasının hala bir kulbundan tutuyor..Oyun 90.dakikayı gösterirken gelecek hafta şampiyonluk merasimini düşünen Chelsealiler rüyadan uyandı ve şimdi çok zor bir Londra deplasmanına çıkıyorlar..

İlk yarıda oynanan derbiyi 90+7 de Owen ile , bugün ise 90+3'te Scholes ile kazandı United..

Sir Alex ve takımı yapması gerekeni yaptı..5-0 yenseler bu kadar etkili olmazdı..Şimdi top Ancelotti ve takımında..Sir Alex iki İtalyanı da devirebilecek mi bakalım..

Hiç yorum yok: