16 Nisan 2010 Cuma

Derbi Haftası


Sosyal bir insanımdır..Hani ortada çok çok önemli bir maç yoksa haftasonu programımı kafama göre ayarlarım..Ama bu haftasonu öyle maçlar var ki neyi ne zamana ayarlayacağımı şaşırmış durumdayım..Herkese haber salın , kız arkadaşınız , arkadaşlarınız , eşiniz dostunuz kim varsa..

Bu haftasonu ben evdeyim..

Avrupa'da derbi programının bu kadar yoğun olduğu bir hafta hatırlamıyorum..Üstelik bu derbiler oynandığı liglerin şampiyonluk yarışlarını da doğrudan etkileniyor..Bir de derbi olmamasına rağmen büyük maçlar var ki sormayın..

Bu akşam başlıyoruz..

Inter - Juventus , İtalya derbisinde karşılaşacaklar..Barcelona maçının öncesinde artık kaçan değil kovalayan durumuna düşen Inter'in kazanmaktan başka çaresi yok..İşin bir de geçen hafta patlak veren şike muhabbetleri var..Juventus , Inter'in şampiyonluğunun geri alınmasını istemişti..Maç 21:45'de NTV Spor ekranlarında..

Durgun geçen cuma gününe bir de Bursaspor'un merakla beklenen maçı eklenince saat 8den 12'ye kadar iki kritik maçı izleyebilme şansına sahibiz..

Cumartesi'nin ilk bombası Manchester derbisi..City of Manchester'a United konuk olacak..Rooney'in durumu belirsiz , City hem CL'ye katılma yolunda en büyük engeli aşmak hem de ezeli rakibine şampiyonluğu hayallerde bırakmak isteyecek..Sert ve zevkli geçeceği kesin..

Daha sonra Londra'da Tottenham ile Chelsea karşı karşıya geliyor..Arsenal'i yenerek müthiş bir moral kazanan Tottenham şampiyonlar ligini kovalarken , önüne geleni devirerek son düzlüğe giren Chelsea'yi konuk edecekler..Öğlen City Of Manchester'dan çıkacak sonuç Chelsea'nin stratejisini belirleyecektir..Ama 4 gün içerisinde Tottenham'ın hem Arsenal'i hem de Chelsea'yi geçmesi zor geliyor bana..

Cumartesi 21:00'da Barcelona'da Espanyol - Barcelona derbisi oynanacak..Barcelona'nın başına her zaman dert olan Espanyol son düzlükte istim üzerindeki Barca'ya çelme takmak isteyecektir..Yeni stadlarında ilk kez Barcelona'yı ağırlayacak olmaları maça ayrı bir hava katacak olsa da Barcelona'nın ezip geçeceğini düşünüyorum..

Barcelona maçının ilk yarısı bittiğinde Fransa'da Bordeaux - Lyon karşı karşıya gelecekler..Şampiyonlar Ligi'nde karşılaşan iki takımda Bordeaux arka arkaya aldığı seri mağlubiyetlerle 5.sıraya kadar geriledi..Tek amaçları artık Lyon'a bir çelme takmak..

Pazar günü de büyük maçlar devam ediyor..İstanbul ve Roma futbolun merkezi..Fenerbahçe - Beşiktaş maçı ile evden çıkıcaz artık..Bu kadar derbinin ardından bir de derbiyi yerinde izlemek şart tabii..Aynı saatlerde de Lazio - Roma mücadelesi başlayacak..

Avrupa bu hafta bu maçlarla sarsılacak ve çok dengeler değişebilir..Bize de bol bol malzeme çıkar..

Hiç yorum yok: