26 Nisan 2010 Pazartesi

Barcelona İnanıyor
Bundan 10 yıl önceydi..İngiltere'de Chelsea karşısına çıkan Barcelona sahadan 3-1 yenilgiyle ayrılıyor ve rövanş için zor duruma düşüyordu..Bugün takımın başındaki Guardiola o zamanlar takım kaptanı..İlginçtir , Jose Mourinho'da Barcelona'da çalışıyor..Sanırım yardımcı antrenörlerden biriydi emin değilim..

Rövanş öncesi Nou Camp'da yukarıdaki enfes kareografi oluyor..Takımına güveniyor taraftarları..Barcelona'da onların yüzünü kara çıkarmıyor..Normal süresi 3-1 biten maçı uzatmalarla 5-1 kazanıyor Van Gaal'in öğrencileri..

Çarşamba akşamı Nou Camp en sıradışı günlerinden birini yaşayacak..Xerez maçının ardından takımın giydikleri t-shirtlerde bu maçı tribünlerle birlikte kazanacağız yazıyordu..Kulüp 98.000 karton hazırladı ve taraftarların maçtan 45 dakika önce gelmelerini istiyorlar..

Inter'in 3-1'lik avantajından çok başında Jose Mourinho olması beni düşündürüyor..3-1'lik maçın ardından yazdığım yazıda söylemiştim , Barcelona için 2-0 çok anormal olmayan hatta ortalamasının altında bir skor..Ancak inatçı Inter savunmasını aşmak çok çok zor olabilir..

Son 2-3 maçtır pek etkili olamayan Messi'nin herşeyini ortaya koyacağı belki de tek başına finali getireceği maç olacaktır..Eto'o - İbrahimovic ikilisinden biri hatta ikisi de artık eski takımlarına gol atabilirler..3 maç oldu ses yok artık gol atamama yüzdeleri azaldı..

Maçı neyse ki Star veriyor..İnanılmaz bir mücadele olacak..Barcelona taraftarının sahaya nasıl bir etkisi olacak çok merak ediyorum..Bu takım her zaman soğuk kanlı oyununu oynayarak rakiplerini perişan etmişti..Şimdi çok ama çok istedikleri bir maça çıkacaklar..Belki de gerçekten oynayacakları futbol ile nirvanaya ulaşırlar..

Gönlümüz tabii ki Barcelona'dan yana..

Hiç yorum yok: